České firmy se představily na největším světovém veletrhu technického textilu v Německu

11. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy se představily na největším světovém veletrhu technického textilu v Německu Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) za podpory v rámci projektu ekonomické diplomacie a asistence Velvyslanectví České republiky v Berlíně uspořádala na okraji veletrhu TechTextil ve Frankfurtu n. M. kulatý B2B kulatý stůl s německými partnery.

Na německé straně zaštítily akci Svaz německého textilního a módního průmyslu (textil+mode) a Severoněmecký svaz textilního průmyslu (vti). Akci dále podpořily Industrieverband Veredelung – Garne – Gevebe – Technische Textilien (IVGGT), Český klastr pro technické textilie (CLUTEX) a Česká technologická platforma pro textil (CTPT).

V rámci úvodního bloku zástupci pořádajících institucí a zástupce Messe Frankfurt vyzdvihli tradiční a úzkou spolupráci českých a německých, potažmo saských subjektů v sektoru technického textilu i oděvního textilu a vysoký podíl VaVaI. Intenzita spolupráce ukazuje, že na podnikové úrovni hranice mezi ČR a Saskem / SRN de facto neexistuje. V roce 2015 směřovalo 28 % českých vývozů v oblasti textilu a oděvů do SRN, což zhruba odpovídá celkovému německému podílu na zahraničním obchodě ČR.

Následovala B2B jednání, v rámci kterých se prezentovalo 16 českých subjektů (stručný katalog) a u vlastních stolů přivítalo německé partnery.

Přečíst si můžete tiskovou zprávu ATOK s bližšími informacemi o akci a zúčastněných asociacích.

B2B jednání v rámci česko-německého kulatého stolu

B2B jednání v rámci česko-německého kulatého stolu

Český pavilon na veletrhu TexTextil

Český pavilon na veletrhu TexTextil

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek