České firmy se představily na veletrhu bezpečnostní techniky EXPOSEC v Brazílii

17. 5. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Společnosti Jablotron, Tomst a Česká zbrojovka, a.s. se představily na veletrhu bezpečnostní techniky Exposec v Sao Paulo. Účast českých firem byla podpořena v rámci projektů PROPED ekonomické diplomacie Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem obrany, za koordinace agentury CzechTrade.

Ve dnech od 10. do 12. května 2016 proběhl v Sao Paulo 19. ročník bezpečnostní veletrhu Exposec, kterého se již tradičně zúčastnily i české firmy. V letošním roce to byl výrobce alarmů Jablotron, který zákazníkům dodává špičkové zabezpečovací a komunikační systémy a prvotřídní bezpečnostní služby, dále firma Tomst, jejíž hlavní náplní její činnosti výzkum, vývoj a výroba elektronických zařízení na bázi tzv. iButton čipů a výrobce zbraní Česká zbrojovka Uherský Brod, a.s.

V rámci projektu PROPED zorganizoval Generální konzulát České republiky v Sao Paulo, ve spolupráci s vojenským přidělencem zastupitelského úřadu ČR v Brasília koktejl pro české vystavovatele a jejich hosty.

Podle Martina Šimrala ze společnosti Tomst se podpora českým podnikatelským subjektům v zahraničí citelně změnila k lepšímu. Pavla Havrlíková, generální konzulka, poblahopřála českým firmám, které se rozhodly svoje podnikatelské aktivity rozšířit do Brazílie i přesto, že ekonomická situace země není v tuto chvíli nejlepší: „Jakmile se ekonomická situace Brazílie začne obracet, firmy, které zde investují a obchodují již dnes, budou mít obrovskou výhodu.“

O návazné prezentace českých firem se v rámci veletrhu zajímala i FENAVEST, národní federace podnikatelů v sektoru zabezpečovacích zařízení.

EXPOSEC

EXPOSEC je největší akcí ve svém oboru v celé Jižní Americe. Letošní ročník přinesl řadu novinek jak v sektoru personální, tak firemní bezpečnosti. V Brazílii otázka osobní i firemní bezpečnosti získává stále většího významu, v souladu s tím, jak se zhoršuje bezpečnostní situace ve velkých městech.

Veletrh je každoročně organizován společností Cipa Fiera Milano, ve spolupráci s Brazilskou asociací firem elektronických zabezpečovacích systémů ABESE, účastní se ho na 700 výstavních značek.

 

Informace a fotografie poskytnuty Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek