České firmy se představily na veletrhu obranného a bezpečnostního průmyslu v Brazílii

12. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy se představily na veletrhu obranného a bezpečnostního průmyslu v Brazílii Česká republika se ve dnech od 4. do 7. dubna 2017 prezentovala v brazilském Rio de Janeiru na mezinárodním veletrhu LAAD 2017, což je největší veletrh obranného a bezpečnostního průmyslu v Latinské Americe.

Odborná i široká veřejnost měla možnost seznámit se s výrobky českých firem AERO Vodochody, Oritest, EGO Zlín, ARESET, ECOPROTECT a ZLIN AIRCRAFT, Tatra, Excalibur, Aquazone a Let Kunovice, stejně jako s aktivitami Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

České vystavovatele přijel podpořit i náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, který během svého pobytu v Rio de Janeiro absolvoval celou řadu jednání s brazilskými i dalšími partnery. Setkal se i brazilským ministrem obrany Raulem Jungmannem, kterého pozval k návštěvě České republiky. Na jednání o strategickém partnerství mezi Českou republikou a Brazílií v oblasti obranného průmyslu s náměstkem ministra obrany Flaviem Basíliem doprovodili náměstka Kuchtu i zástupci českých vystavovatelů, kteří dostali příležitost prezentovat své výrobky přímo vysokým představitelům brazilské armády.

Obranný a bezpečnostní sektor je v současné době jedním z prioritních odvětví česko-brazilské spolupráce a jedním z nejperspektivnějších oborů Mapy oborových příležitostí. Česká společnost AERO Vodochody je jednou ze čtyř zemí, které se podílejí na projektu nového proudového dopravního letounu KC-390, jenž v roce 2015 představil brazilský gigant EMBRAER, třetí největší výrobce letecké technicky na světě.

Velký potenciál má projekt na společnou výrobu obranných plynů v Brazílii, v pokročilém stádiu jsou i jednání o dodávkách pontonových mostů či podvozků značky TATRA pro brazilskou armádu, brazilská armáda vyjadřuje i zájem o české NBC produkty.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek