České firmy se představily na zemědělském veletrhu Vietstock v Ho Či Minově Městě

26. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy se představily na zemědělském veletrhu Vietstock v Ho Či Minově Městě Ve dnech 19.-21.10.2016 proběhla úspěšná prezentace českých firem na zemědělském veletrhu Vietstock 2016 v Ho Či Minově Městě. Veletrhu se zúčastnily 4 české firmy, které měly možnost s podporou MZV a MZe ČR představit své výrobky a technologie v samostatném českém pavilonu a zaujmout místní odbornou veřejnost v průběhu specializovaného semináře, jehož se zúčastnilo více než 60 místních i zahraničních odborníků.

České firmy se již podruhé úspěšně prezentovaly na významném vietnamském zemědělském veletrhu Vietstock, který se koná každé dva roky na největším vietnamském výstavišti Saigon Exhibition and Convention Center v Ho Chi Minh City. Na letošním ročníku veletrhu se díky podpoře ministerstva zemědělství a ministerstva zahraničních věcí v rámci projektu ekonomické diplomacie mohly prezentovat 4 české firmy osobní účastí (Bioveta, Dominant CZ, Schülke, Tekro) a jedna firma (Bauer Technics) formou katalogové účasti. 

Na společném stánku ČR byl přítomen rovněž zástupce ministerstva zemědělství, který zájemcům o české produkty poskytoval informace o českých zemědělských výrobcích a technologiích nezastoupených přímo v české expozici.

V průběhu veletrhu se uskutečnil samostatný český seminář „Czech Advanced Technologies and Products in Agriculture“. Seminář, kterého se zúčastnilo více než 60 místních a zahraničních odborníků, proběhl dne 19. října 2016 ihned po slavnostním zahájení veletrhu. V úvodu semináře vstoupil velvyslanec M. Klepetko, který připomenul dlouhou tradici spolupráce mezi ČR a Vietnamem a klíčovou roli zemědělského sektoru ve vzájemných vztazích.

Mimo jiné zdůraznil, že „zemědělství bylo vždy prioritním sektorem dvoustranné rozvojové spolupráce mezi ČR a Vietnamem a dnes hraje důležitou roli též ve vzájemných ekonomických vztazích, obchodu a investicích.“ Po úvodním slovu velvyslance vystoupil zástupce Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ministerstva zemědělství ČR J. Holub s prezentací českého zemědělství. V rámci své prezentace představil nejenom český zemědělský sektor, ale rovněž možnosti bilaterální spolupráce mezi ČR a Vietnamem v oblasti zemědělství. Přítomné české firmy následně prezentovaly své produkty a technologie.

Zájem o českou expozici a produkty vystavujících českých firem byl poměrně velký. Největší pozornost přitahovaly vystavené vzorky krmiv firmy Tekro a nové specificky vyšlechtěné druhy nosnic firmy Dominat CZ. Setrvalý zájem bylo možno pozorovat i o veterinární léčiva a speciální desinfekční prostředky pro zemědělské provozy.

České firmy absolvovaly v průběhu veletrhu zhruba 190 jednání s vietnamskými a dalšími zahraničními partnery, z toho zhruba 30 vyhodnotili jako velmi perspektivní pro další reálnou obchodní spolupráci. Zatímco firmy Bioveta, Dominant CZ a Schülke využily veletrhu pro rozšíření své přítomnosti na vietnamském trhu a budování své značky, firma Tekro zde získala důležité kontakty pro vstup na místní trh.

Úspěšnou českou zemědělskou misi do Vietnamu podpořil také společenský podnik v tradiční české pivnici Hoa Vien uspořádaný velvyslanectvím v Hanoji ve spolupráci s honorárním konzulem ČR v HCMC, na který měly české firmy možnost pozvat své významné obchodní partnery. 

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Hanoji (Vietnam). Autor: Ing. David Jarkulisch, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek