České firmy se prezentovaly na veletrhu Arabian Travel Market 2016 ve Spojených arabských emirátech

3. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - České firmy se prezentovaly na veletrhu Arabian Travel Market 2016 ve Spojených arabských emirátech Ve dnech od 25. do 28. dubna 2016 proběhl v Dubaji 23. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Arabian Travel Market (ATM), který je největším svého druhu v oblasti MENA. Veletrh slavnostně zahájil šejch Sheikh Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, syn vládce Dubaje a korunní princ.

Česká republika byla velmi dobře reprezentována na společné expozici 16 subjektů pod hlavičkou agentury CzechTourism. Letošního ročníku ATM se zúčastnilo přes 2800 vystavovatelů z více než 90 zemí světa a 64 zemí zde mělo své národní stánky. Veletrh navštívilo více než 26 000 návštěvníků. Oproti roku 2015 se jedná jak do počtu vystavovatelů tak návštěvníků o 4% nárůst.

Česká republika byla reprezentována agenturou CzechTourism se stánkem o velikosti kolem 100 m2, na kterém mělo své informační stoly 16 zástupců českých lázní, hotelů a cestovních kanceláří. Z českých lázní byly přítomny Lázně Jáchymov, Jánské lázně, Lázně Bělohrad, Mariánské lázně a Lázeňský hotel Thermal Karlovy Vary.

Dále byli přítomni zástupci hotelů Ambassador Group, Bristol Group, Intercontinental Prague a cestovních kanceláří Graficon, Alawour Trade International, ESTEC, Four Season Travel, Lead International a Vizit Europe, které se většinou specializují na klientelu z arabských zemí a nabízejí převážně služby spojené se zdravotní turistikou. Nově se prezentoval i region Ústí nad Labem a obchodní centrum Fashion Arena Prague Outlet.

Národní stánek ČR byl jedním z největších ze zemí Střední Evropy, výhodné umístění naproti vchodu do haly v těsné blízkosti stánku Rakouska a Německa zaručilo vysokou návštěvnost a částečně zastínilo stánky Maďarska, Slovenska, Polska a Bulharska.

Z rozhovorů s přítomnými vystavovateli na českém stánku vyplynulo, že řada z nich se veletrhu účastní pravidelně již několik let a veletrh je stále pro ně z hlediska nově získaných kontaktů přínosem. Hlavní motivací pro opakovanou účast je nicméně možnost bezplatné prezentace v rámci společné expozice pod hlavičkou České republiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek