České firmy se těšily velkému zájmu na Nordic Life Science Days ve Stockholmu

15. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy se těšily velkému zájmu na Nordic Life Science Days ve Stockholmu Nordic Life Science Days je největším skandinávským a jedním z největších veletrhů/konferencí svého druhu v Evropě, kterého se účastní nejvýznamnější subjekty sektoru Life Sciences (biotechnologie, genetika, neurologie, farmacie a zdravotnická technika) a zástupci vědecko-výzkumných organizací a pracovišť. Srovnatelná akce se stockholmskými Life Science Days se konají již jen ve Švýcarsku, Německu, UK a USA.

Česká republika a české firmy a výzkumné instituce se Nordic Life Science Days mimo jiné i díky podpoře MZV poprvé účastnily pod jednotným stánkem České republiky „Land of Life Sciences“, který pro veletrh zajišťovala agentura CzechInvest. Tento krok se ukázal jako mimořádně úspěšný, neboť stánek umožnil českým subjektům výraznější expozé a poskytl jim lepší možnosti.

Realizace vlastního stánku by pro jednotlivé firmy, které nepatří k nadnárodním farmaceutickým koncernům, bylo nad jejich možnosti. Zastřešení více subjektů pod hlavičkou velvyslanectví a CzechInvestu umožnilo dostat české firmy přímo na veletrh a mohly tak oslovit mnohem více zájemců. Podobnou formu národního stánku zvolily rovněž např. Francie, Finsko či Norsko.

Nordic Life Science Days se ve dnech 14. a 15. září 2016 zúčastnily české společnosti Apigenex, Mercachem a Nanopharma a dále zástupci Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Vedle světoznámé švédské AstraZeneca se z předních švédských společností a výzkumných center se veletrhu zúčastnily např. společnosti APL, Elekta, Getinge, Meda AB, Oriola, Swedish Orphan Biovitrum (SOBI), Recipharm, SwedenBIO, Galenica AB či vědecká centra jako Karolinska Institutet apod. Z nadnárodních společností byly zastoupeny všichni lídři na trhu jako např. Sanofi, Bayer Pharma, Roche, Johnson & Johnson, Pfizer apod.

Akce umožnila českým zástupcům navázat kontakty a získat potenciální nové klienty či partnery mimo jiné i díky partneringovému systému, který účastníkům umožnil sjednat si schůzky ještě před samotnou akcí. Zúčastněné české firmy byly zájmem v pozitivním slova smyslu překvapeny a projevily přání se akce v následujícím roce opět zúčastnit. Příští ročník NLSD se bude konat v Malmö.

Dokumenty ke stažení:

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko). Autor: Jan Buben, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek