České firmy se účastnily veletrhu Pet & Animal v Melbourne a zaznamenaly zájem o jejich unikátní výrobky

10. 3. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 09.03.2015

Na tomto veletrhu se velice úspěšně prezentovala česká firma BARD s veterinárním přípravkem Chytrá houba, který bojuje s kožními ekzémy a mnoha formami infekcí. Nová technologie, která je založena na mykoparazitickém účinku Pythia a produkci enzymů při hojení napadených a zánětlivých tkání, vzbudila u návštěvníků z řad profesionálů a distributorů nemalý zájem.

Mezi další firmy, které se prezentovaly, byla společnost  Advanced Materialbezzápachovou kočičí budkou s využitím nanotechnologií – fotokatalytického nátěru. Vystavené výrobky si získaly okamžitý pozitivní ohlas a již na veletrhu byly vystavené vzorky vyprodány. Na veletrhu také vystavovala firma DiggerDog Nail File, kterou založila a řídí Irena Votavová, Češka žijící v Austrálii už od svého dětství. Firma vystavovala podložku na hrabání a broušení drápků pro psy.

Společnost ManMat a Kostka, která není na trhu nováčkem, vystavovala s obchodním zastoupení Michala Kozara, který je mimo jiné i prezident Česko-Australské obchodní komory. Firma Kostka je v Evropě populární svými vysoce kvalitními koloběžkami pro dospělé i tzv. psími koloběžkami určené pro musherský sport. Značka Kostka se v Austrálii poměrně brzy velice dobře etablovala. Dnes už jezdí na české koloběžce lidé ve všech státech Austrálie a i na Novem Zélandu. Firma ManMat je výrobcem patentovaných postrojů pro psy a speciálních jezdeckých potřeb pro koně. Její začátky sahají až do roku 1982 a v současné době se ManMat řadí mezi světovou špičku ve svém oboru. V Austrálii zaznamenala firma rychle rostoucí zájem a na veletrhu byla velmi úspěšná.

České firmy tak úspěšně představily české kvalitní konkurenceschopné výrobky a produkty zaměřené na chovatele a milovníky zvířat a výstava Pet & Animal v Melbourne byla nevšední příležitostí, jak získat přímý přístup k tisícům potenciálních zákazníků a vybraným obchodním partnerům. České firmy této příležitosti maximálně využily.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

 

Tisknout Vaše hodnocení: