České firmy se úspěšně představily na CeBITu v Austrálii

20. 5. 2014

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 14.05.2014
  • Zdroj: CeBIT 2014

Jednalo se o první oficiální českou účast na CeBIT Australia 2014, nejvýznamnější událost informačního a telekomunikačního sektoru v asijsko-pacifické oblasti, kdy se českým společnostem podařilo u protinožců zanechat velice pozitivní dojem. Čeští účastníci národní expozice a zástupci společností ALCOMA a.s., INVEA-TECH i ANECT měli celý týden naplněný program jednáními s australskými partnery.  

Příkladem je společnost ALCOMA, v Česku největší a celosvětově úspěšný výrobce radioreléových spojů, který exportuje do více než 50 zemí světa. Zástupci firmy se před několika měsíci obrátili na nově otevřenou kancelář MPO v Sydney s žádostí vytipovat australské společnosti, které by se mohly stát potenciálními partnery nebo zákazníky na místním trhu. Výsledkem byla celá řada jednání s australskými firmami, které projevují skutečný zájem na místní trh české radioreléové spoje dovážet a s ALCOMOU dlouhodobě ilustrační obrázekspolupracovat.

Společnost INVEA-TECH své zákazníky v Austrálii už má. Na CeBITu pan Špringl jednal s několika významnými distributory, kteří mají zájem produkty InveaTechu na místním trhu nabízet koncovým zákazníkům jak v Austrálii, tak na Novém Zélandu. „Cílem je najít silného partnera, který bude schopen zařadit Austrálii mezi naše klíčové regiony, kterými jsou Evropa, Německo, Benelux či Japonsko“, dodává produktový ředitel, který na veletrhu jednal o možné spolupráci se zástupci několika nadnárodních společností .

Společnost ANECT, přední český dodavatel profesionálních řešení v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, na CeBITu v Sydney představila nový produkt a startupový projekt ALUCID; unikátní technologii pro bezpečnou a uživatelsky přívětivou autentizaci uživatelů do on-line služeb. Představení projektu ALUCID má v Austrálii na starosti Petr Balcárek, který se společností ANECT spolupracuje již řadu let a místní trh velice dobře zná.

O tom, že je Austrálie v oblasti ICT technologií zajímavý trh nejen pro české exportéry se přesvědčil i Matouš Kostlivý, zástupce agentury CzechInvest. „Ačkoliv je CeBIT v Austrálii v porovnání s CeBITem v Hannoveru komornější událostí, ukázalo se, že v oblasti ICT technologií patří Austrálie mezi celosvětovou špičku. Australské společnosti hledají v Evropě nové příležitosti a Česká republika má místním společnostem jednoznačně co nabídnout. Jako příklad uveďme novozélandskou společnost FNZ, která v Brně od r. 2010 ilustrační obrázekzaměstnává přibližně 130 lidí a na letošní rok společnost oznámila expanzi, při které brněnská pobočka plánuje otevřít dalších 50 pozic“, uvádí p. Kostlivý, který si z australského CeBITu přivezl zpět do ČR projekty, které mohou nabídnout několik desítek nových pracovních pozic.

Národní stánek na CeBIT Australia 2014 byl podpořen projektem agentury CzechTrade „Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí 2013-2014“ a na jeho organizaci se podílela Agentura CzechTrade, konzulát ČR v Sydney a spol. Rapid.

V průběhu letošního roku se v Austrálii dále představí české společnosti na Fine Food Australia 2014, který se koná v září v Melbourne, a kde ČR bude mít národní expozici, dále na říjnovém Australian National Field Days 2014, kde české společnosti budou představovat zemědělskou technologii. Na obě akce se české společnosti stále mohou přihlásit.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO a CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: