České firmy se úspěšně představily v Hongkongu na veletrhu ECO Expo Asia

1. 11. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Generální konzulát Hongkong připravil v rámci projektu ekonomické diplomacie, financovaného z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR, účast skupiny českých firem na významném veletrhu environmentálních technologií ECO Expo Asia 2016.

Foto delegace na veletrhu v HongkonguVeletrh ECO Expo Asia, který se uskutečnil ve dnech od 26. do 29. října 2016 na výstavišti AsiaWorld-Expo v Hongkongu, je největší výstavou environmentálních technologií a služeb v regionu. Letošního 11. ročníku se zúčastnilo přes 320 vystavovatelů z 19 zemí. Český pavilon byl jedním z desítky národních expozic a zahrnoval čtyři výstavní stánky o celkové ploše 36 m2, kde své výrobky a služby představili zástupci firem Hydra a.s. Jičín, Advanced Materials s.r.o., VAPO s.r.o. a dále Czech Water Alliance.

Generální konzulát Hongkong na svém stánku představil ČR jako vhodnou destinaci pro investování ve vybraných oborech a poskytl informace o českých zkušenostech a know-how z oblasti ochrany životního prostředí, k čemuž využil anglickou mutaci brožury vytištěné ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR. Kromě toho zde formou katalogové prezentace bylo představeno dalších pět českých firem z oboru. Stánek konzulátu doplnila velkoplošná fotografie Porta Bohemica, poskytnutá místní kanceláří CzechTourismu, která zdůraznila i turistický rozměr České republiky.

Generální konzulát připravil v rámci veletrhu samostatný seminář „Progressive Environmental Technologies from the Czech Republic“, kde každý z českých účastníků měl prostor k prezentaci a kterého se zúčastnily téměř čtyři desítky zahraničních odborníků.

Foto semináře při veletrhu v HongkonguSoučástí podpory českých firem bylo uspořádání celkem dvou společenských podniků, pracovních večeří s partnery z hongkongských institucí působících v oblasti životního prostředí (Hong Kong Waste Management Association, Environmental Protection Department a HK Electric). Zástupci českých firem se zúčastnili i koktejlu uspořádaného generálním konzulátem při příležitosti státního svátku, kde měli příležitost setkat se s českou komunitou a prodiskutovat možnosti expanze na místní trh.

Na půdě české expozice proběhla více než stovka jednání s partnery z Hongkongu, Číny a Macaa, ale i z vybraných zemí ASEANu (Malajsie, Thajsko, Filipíny) a dále z Indie, Izraele, Švédska. Podle vyjádření českých firem zhruba třetina jednání se zahraničními partnery má perspektivu dalšího rozvoje spolupráce a potenciál k uzavření obchodních dohod.

Zájem byl o kompenzační zařízení nízkého a středního napětí z provenience Hydra a.s., firma VAPO s.r.o. jednala s partnery v regionu o dodávkách jejích výrobků na opravy poškozeného potrubí. Z nabídky firmy Advanced Materials s.r.o. byl největší zájem o přípravky na čistění fasád budov a k hygienické ochraně předškolních zařízení na bázi nanotechnologií.

Czech Water Alliance poskytla informace o jejích členech, kteří se zabývají městským odpadovým hospodářstvím a technologiemi na zpracování kalů. Zájem byl i o akvizici českých potravinářských firem (výroba nápojů – džusy a mléko, jatka a zpracování masa pro maloobchod).

Foto stánku Generálního konzulátu ČR na veletrhu v HongkonguČeské firmy byly s účastí na veletrhu velmi spokojeny. Zahraniční partneři potvrdili, že nejen v Hongkongu, ale celém regionu je zájem o řešení problémů spojených se znečištěním životního prostředí, státní instituce podporují nákup ekologických zařízení a české firmy zde mohou najít významné odbytiště pro své technologie a výrobky. Perspektivu regionu dokresluje mj. zájem jednoho z českých účastníků vytvořit v Hongkongu regionální středisko pro obchod a další česká firma jednala o jmenování oficiálního místního zástupce pro oblast Číny a Hongkongu.

Prakticky všechny české zúčastněné firmy potvrdily zájem o účast na dalším environmentálním veletrhu v regionu, konkrétně MICF 2017 v Macau od 30. 3. 2017. Zájem umocnila skutečnost, že organizátoři veletrhu pro příští rok plánují navíc tematickou návštěvu přilehlé čínské provincie včetně delty Perlové řeky a jednání s institucemi zodpovědnými za nákup technologií pro ochranu životního prostředí.

Generální konzulát Hongkong plánuje tradiční účast formou informačního stánku. Větší českou expozici by bylo možno zajistit v případě zájmu více českých firem o osobní prezentaci a za předpokladu spolufinancování z jejich strany nebo dalšími českými institucemi (ministerstva, asociace).

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek