České firmy si pochvalovaly účast na veletrhu TUBE 2016

19. 4. 2016

  • Země: Německo
  • Datum zveřejnění: 18.04.2016

Na začátku dubna, opět po dvou letech, proběhl veletrh TUBE 2016, mezinárodně nejvýznamnější akce v oblasti výroby trubek, rour a potrubních systémů. Letošní ročník se těšil velikému zájmu odborných návštěvníků z celého světa, kterých na veletrh dorazilo 69.500 ze 130 zemí světa a prezentováno zde bylo 1278 firem z 51 zemí.

Firmy z České republiky prezentovala pod jednou hlavičkou agentura CzechTrade.  

Největší vystavovatelskou firmou na českém stánku byla firma Vítkovice heavy machinery a.s., která na veletrhu prezentovala především výrobu ocelových tyčí a vysoce legovaných ocelí. Jak uvádí Roman Schenk, který šéfuje prodeji VÍTKOVIC v Německu, byl tento ročník významnější na uzavírání zakázek než ročník předešlý. Jednání se týkala aktivit českého strojírenské jedničky nejen v Německu, ale i v řadě cizích zemí.

Opakovaně se na stánku CzechTrade prezentovala firma D PLAST a.s., zaměřující se na plastikářské technologie pro různá průmyslová odvětví, která na posledním ročníku získala významného zákazníka. Na stánku D PLAST prezentoval technické a potravinářské granuláty, plastové trubky a hadice a spirálové trubky.

Veletrhu se zúčastnila i firma N.KO spol. s r.o., která představila stroje na ukosování a srážení hran s automatickým posuvem, či ručním ovládáním. Návštěvníky zaujalo především široké spektrum kovů, pro něž jsou stroje určené, jako například běžná a nerezová ocel, mosaz, Hardox, Weldox a jiné.

Firma Modelárna Novák, zde představovala výrobu kontrolních přípravků především pro automobilový průmysl, zaměřených z velké části na kontrolu hadic a trubek.

Česká republika patří na veletrzích TUBE k nejvýznamnějším vystavovatelským zemím, což dokládá i mezinárodní setkání českých firem, které proběhlo na stánku CzechTrade za účasti konzula ČR pana Otepky, maďarského generálního konzula pana Szegnera i ředitele veletrhu pana Kehrera. 

Celou akci hodnotí pozitivně Adam Jareš, ředitel CzechTrade Düsseldorf, jehož zastoupení společnou expozici českých firem organizovalo. „Kvalita jednání i předběžné výsledky veletrhu předčily očekávání firem, které nejpozději do půl roku předpokládají uzavření prvních milionových kontraktů.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu. 

Tisknout Vaše hodnocení: