České firmy v oblasti telematiky se představily v Nižním Novgorodě a Rostově na Donu

3. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy v oblasti telematiky se představily v Nižním Novgorodě a Rostově na Donu Velvyslanectví České republiky v Moskvě ve spolupráci se Sdružením pro dopravní telematiku uspořádali v termínu od 19. do 23. září 2016 projekt ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR zaměřený na spolupráci v oblasti dopravní telematiky.

Cílem projektu bylo podpořit české dodavatele při jejich působení na trhu v Ruské federaci. ČR se prezentovala jako vyspělý region, kde průmysl, vědecko-výzkumné organizace, správci dopravní infrastruktury a objednatelé z veřejného sektoru spolupracují na rozvoji a uplatnění informačních a komunikačních technologií (ITS) s cílem zajistit efektivní, bezpečný a ekologický dopravní systém v městských aglomeracích.

Projekt deklaroval zájem ČR a Ruska spolupracovat v dopravním průmyslu, což je jedna z oborových priorit obou zemí. Díky projektu byli účastníci oficiálně představeni na ruském trhu a získali zpětnou vazbu od potenciálních objednatelů/obchodních partnerů z veřejného a privátního sektoru ohledně uplatnění jejich produktů a služeb v Ruské federaci.

Projekt byl realizován formou odborného kulatého stolu české delegace s ruskými zástupci veřejného sektoru (doprava, dopravní infrastruktura, etc.) a potenciálními obchodními partnery. Cílovou skupinou byli především zástupci veřejného sektoru a objednatelé ITS z veřejného sektoru, mj. ministerstvo/odbory dopravy, vnitra, energetiky, správci silniční, železniční a letecké infrastruktury, provozovatelé dopravního parku vozidel (silničních, železničních), vč. dopravců veřejné osobní dopravy a MHD.

V rámci projektu se uskutečnily dva kulaté stoly, jeden ve městě Nižní Novgorod a jeden v Rostovu na Donu, které byly připraveny za podpory nejvyšších představitelů obou regionů a měst. Zájem o české produkty a služby potvrdila početná účast z řad zástupců samosprávy a privátního sektoru.

Inormace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Moskvě (Rusko). Autor: Aleš Ottmár.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek