České firmy z oboru virtuální reality zaujaly na veletrhu SIGGRAPH v Los Angeles

4. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy z oboru virtuální reality zaujaly na veletrhu SIGGRAPH v Los Angeles Po dlouhé odmlce zažívá virtuální realita silný návrat na scénu v oblastech jako je herní průmysl či filmová grafika. Díky novým technologiím a navýšení počítačové kapacity se virtuální realita prosazuje i pro ryze průmyslové použití a to specificky pro testování prototypů výrobků od letadel až po architektonickou modelaci.

Stále častěji je využíván i potenciál technologie ve výcviku a tréninku – od zdravotního personálu pro simulaci chirurgických zákroků přes polici a armádu pro nácvik policejních zásahů či vojenských operací. 

Ve dnech 30. července – 3. srpna 2017 se v Los Angeles konal SIGGRAPH 2017, což je největší světová konference a veletrh v počítačové grafice a interaktivních technologiích. Pět výstavních dnů bylo naplněno prezentací výrobků a služeb, sérií vzdělávacích přednášek, ukázek praktického využití interaktivních produktů a představení nejnovějších technologií, softwaru a hardwaru.

V letošním roce byly na tomto prestižním veletrhu zastoupeny dvě české firmy, které vzbudily velkou pozornost profesionálního publika. Společnost VRgineers se zaměřuje na průmyslové užití virtuální reality, úspěšně již spolupracuje s evropskými automobilkami v oblasti designu interiérů a exteriérů vozů a usiluje teď o rozšíření působení na americký trh. INITI, což je česká platforma techniků, výtvarníků a hudebníků v Los Angeles představila koncept virtuálního hřiště Digital playgroundz, který je schopen každou zeď přeměnit v interaktivní pole za pomocí unikátního propojení technologií projekce a detekce pohybu.

Firma INITI byla na SIGGRAPH pozvána a sponzorována přímo organizátory do sekce nazvané VR Village, kde se předváděly nové formy virtuální a augmented reality nabízející nové formy komunikace a interakce použitelné v herním průmyslu, zdravotnictví či vzdělávání.

Putovní konference SIGGRAPH je výbornou příležitostí k seznámení se s dynamicky se vyvíjejícím světem počítačové grafiky a interaktivních technologií a prostorem, kde potkat profesionály z oborů jako je výzkum a vývoj těchto technologíí, animace, umění, software, vizualizace, hry, vizuální efekty a vzdělávání. Své produkty zde prezentují nadnárodní hardwarové firmy jako Nvidia či HP a softwaroví giganti jako Google, Facebook či Amazon.

Konference by se proto měla dostat do hledáčku všech českých firem, které usilují o to získat příležitost představit se profesionálnímu publiku a klíčovým firmám z oboru. V roce 2018 se konference bude konat v kanadském Vancouveru.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Los Angeles (Spojené státy americké). Autor: Marino Radačič, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek