České firmy zdravotnického průmyslu jednaly v Kodani

10. 4. 2017 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - České firmy zdravotnického průmyslu jednaly v Kodani Dne 3. dubna 2017 se v dánském hlavním městě uskutečnila akce zaměřená na zdravotnictví „Connected Health“, kterou spoluorganizovalo Velvyslanectví České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska společně s asociací HealthCare Denmark a Konfederací dánského průmyslu Dansk Erhverv. Obchodního semináře a matchmakingových jednání se zúčastnilo více než 60 firem.

Foto z jednání zdravotnických firemVelvyslanectví České republiky v Kodani v úzké spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTrade Scandinavia bylo spoluorganizátorem unikátního proobchodního projektu „Connected Health“ s důrazem na Innovation a E-solutions, který proběhl v Kodani dne 3. dubna 2017. Akce byla připravena ve spolupráci s dalšími zeměmi Visegradské skupiny, tzn. s Maďarskem, Polskem a Slovenskem, a z dánské strany byly partnery Konfederace dánských podniků – Dansk Erhverv a dánská asociace HealthCare Denmark.

Hlavním cílem projektu bylo představit firmy v oblasti technologických dodávek pro zdravotnictví na dánském trhu a zajistit jim osobní setkání s představiteli významných místních společností – nemocnice, zdravotnická zařízení, výzkumné instituty, atd.

Projekt byl realizován formou dvou samostatných segmentů. Dopolední blok zahrnoval pracovní jednání k výstavbě nové moderní nemocnice Bispebjerg Hospital a návštěvu u společnosti Falck zaměřenou na telemedicínu včetně mimořádného projektu „Telecare Nord“. Při odpoledním bloku probíhala individuální prezentace jednotlivých zemí Visegradské skupiny a Dánska včetně přímých jednání, tzv. „Business to Business networking“ o budoucí spolupráci.

Celkem se zúčastnilo více než 60 firem. Z českých účastníků se přihlásily například – Národní eHealth Centrum (České koordinanční a vzdělávací centrum pro eHealth vč. telemedicíny), Ness CZ (IT firemní systémy pro zdravotnictví), Clinitex (zdravotnické oděvy a textil), Linet a.s. (nemocniční a ošetřovatelská lůžka), MZ Liberec (zdroje medicinálních plynů, kyslíkové generátory), Profil-nábytek (nábytek pro zdravotnictví), atd.

Dle velvyslance České republiky v Kodani Jiřího Brodského „investuje Dánsko v průběhu 10–15 let do nové výstavby, rozšíření a renovace nemocnic a dalších zdravotnických zařízení více než 150 miliard CZK. Jedná se tedy o mimořádnou příležitost pro české firmy k participaci na řadě projektů.“

Akce byla unikátní příležitostí pro vstup na dánských trh a získání osobních kontaktů včetně již konkrétních jednání o možnostech budoucí spolupráce v oblasti exportu. Vysoce byla proto oceněna role velvyslanectví, které bylo hlavním iniciátorem české účasti na tomto projektu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Miroslav Čančík, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek