České hangáry pro filipínskou pobřežní stráž

25. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České hangáry pro filipínskou pobřežní stráž Zvětšující se filipínská pobřežní stráž bude brzy potřebovat více ubytovacích, výukových a skladovacích kapacit, šance tak je i pro české dodavatele. Dne 18. dubna 2017 proběhla v prostorách velitelství filipínské pobřežní stráže prezentace firmy Attl a spol., která představila výrobu a montáž obloukových hal systémem K-SPAN.

Obchodní ředitel společnosti Tomáš Attl a obchodní manažerka Lenka Attlová detailně popsali možnosti výroby a dodaní hangárů za účelem ubytování, výcviku nových kadetů pobřežní stráže a uskladnění techniky. Současná potřeba je především způsobena rapidním navýšením počtu příslušníků této silové složky státu, která netradičně spadá pod Ministerstvo dopravy.

V zemi dochází k rozsáhlé modernizaci civilních i vojenských letišť, přičemž vládní modernizační programy aktuálně pokrývají prakticky každý významnější ostrov. Současně dochází k dlouhodobé implementaci navýšení stavu příslušníků filipínské pobřežní stráže. Ubytovací a skladovací kapacity pobřežní stráže prozatím nereflektují nově ustanovený mandát navýšení, který v prvotní fázi počítá se 4000 novými rekruty, ale v rozpětí 10 let by se měla složka čítat 30 000 příslušníků ze současných 9000. V tomto ohledu je také nutné počítat s poměrem odcházejících důstojníků pobřežní stráže do důchodového věku.

Prezentace firmy Attl poskytla komplexní řešení formou obloukových hal jak pro ubytování nových rekrutů, seniorních admirálů, tak i modulární řešení pro uskladnění průzkumných letadel pobřežní stráže. V rámci prezentace byla představena unikátní technologie ohýbání tenkostěnných profilů, kterou lze plně přizpůsobit požadavkům zákazníka. Firma Attl dále představila individuální modifikace, kdy lze budované haly využít jako výukové prostory a operační místnosti.

Představitelé filipínské pobřežní stráže ocenili vysokou technickou kvalitu a možnosti úpravy celého projektu dle vlastních potřeb. Dle vyjádření ředitele reakčního centra pobřežní stráže Allana Corpuze je implementace podobných řešení naprosto klíčovou podmínkou pro naplnění strategických cílů filipínské pobřežní stráže. Dle ředitele Corpuze je nutné otázku ubytovacích a skladovacích kapacit řešit s okamžitou platností v souladu s prioritami Ministerstva dopravy Filipín, tak aby nedošlo k přesažení současných kapacit a zároveň byla zachována růstová tendence této klíčové státní složky.

Samotná prezentace se také těšila velkému zájmu přítomných příslušníků pobřežní stráže, a to včetně logistického zabezpečení, výukových pracovníků a pilotů, kteří kladli celou řadu odborných otázek. V závěrečné diskuzi také došlo na vyjádření podpory velvyslanectví v  Manile v rámci komunikace s Ministerstvem dopravy Filipín a využití nástrojů ekonomické diplomacie.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Manile (Indonésie). Autor: Benjamin Žiga, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek