České ICT firmy mají příležitost se prezentovat v Nizozemsku

15. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České ICT firmy mají příležitost se prezentovat v Nizozemsku MZV ČR schválilo v únoru 2016 příspěvek na projekt ekonomické diplomacie „B2B Seminář českých ICT firem“ pro potenciální zákazníky z nizozemského finančního sektoru, který se uskuteční na rezidenci české velvyslankyně Jany Reinišové v Haagu 18. října 2016.

Kulturní část – koncert českých hudebníků sponzoruje jeden z účastníků projektu – firma UNICORN. Akce se zúčastní také firma INVEA-TECH / Flowmon a další české ICT společnosti budou vybrány ve spolupráci s Czech ICT Alliance.

Zastupitelský úřad ČR v Haagu vyzývá všechny kvalitní české ICT firmy, které by měly o účast na tomto projektu zájem, aby se co nejdříve přihlásily prostřednictvím Czech ICT Alliance – ředitele Michala Zálešáka, email: zalesak@czechict.cz (v kopii na e-mailovou adresu commerce_hague@mzv.cz). Počet účastníků na této akci je z kapacitních důvodů omezen.

Pro informaci doplňujeme, že Nizozemsko má jeden z největších finančních sektorů v Evropě – v absolutních i relativních hodnotách (viz OECD Factbook – podíl na HDP cca 6 %, tj. cca 36 mld. EUR, s celkovými rozvahami ve výši cca 7 bil. EUR). Průměrné výdaje nizozemského bankovního sektoru na IT infrastrukturu dosahují cca 5 % jejich celkových výdajů.

Předběžný návrh programu akce na rezidenci ČR v Haagu dne 18. října 2016:

  • 13:30 Příjezd a registrace
  • 14:00 Zahájení akce velvyslankyní ČR Janou Reinišovou
  • 14:10 Prezentace vybraných českých firem (max. 8)
  • 16:00 Jednání ve formátu B2B (káva)
  • 17:00 Koncert sponzorovaný firmou UNICORN
  • 18:00 Recepce

Zúčastněné české firmy i hosté akce si budou platit své cestovní náklady. Pozvaní zástupci nizozemských bank, pojišťoven a dalších firem z finančního sektoru budou vybráni ve spolupráci s českými účastnícími se firmami. ZÚ Haag zajistí prostory a kompletní občerstvení pro účastníky (max. 50–60 lidí).

Pro informaci a inspiraci uvádíme „Success Stories“ českých ICT firem, které v Nizozemsku již uspěly a budou se na akci také prezentovat: UNICORN a INVEA-TECH / FlowMon.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Roman Holý, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek