České ICT firmy se úspěšně prezentovaly v Nizozemsku

25. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České ICT firmy se úspěšně prezentovaly v Nizozemsku Dne 18. října 2016 se uskutečnil na rezidenci české velvyslankyně Jany Reinišové v Haagu „B2B Seminář českých ICT firem“ v rámci projektu ekonomické diplomacie MZV ČR. Kulturní část akce – koncert mladých českých pianistů sponzoroval jeden z účastníků projektu - firma UNICORN. Projekt byl organizován ve spolupráci s Czech ICT Alliance, Czech Trade a Česko-nizozemskou obchodní komorou.

Účastníci diskutují v "B2B" části akce

Účastníci diskutují v "B2B" části akce

Akce se zúčastnily české společnosti Unicorn Systems, Profinit, Komix, Flowmon Networks, Billigence a AgentBalance, která byla zastoupena místním partnerem – firmou SmartCenter. Na straně nizozemských hostů se semináře zúčastnili např. zástupce NN pojišťovny, poradenské firmy Taxperience, český honorární konzul a podnikatel, majitel několika firem, Albert-Jan Postma a manažeři nebo majitelé dalších středních a menších firem.

Nizozemská státní správa byla reprezentována zástupci agentury RVO ministerstva hospodářství a ministerstva obrany. Po krátkých prezentacích českých firem proběhla B2B část – vzájemné setkání a diskuze zástupců českých a nizozemských společností, následoval klavírní koncert a neformální recepce. Celkem bylo na akci přítomno 40 účastníků.

„Velice nás těší zájem nizozemských partnerů o české ICT firmy a dále fakt, že některé z nich již mají své nizozemské zákazníky. Jsme si vědomi nelehké aktuální situace nizozemského finančního sektoru, ale věříme, že právě české firmy vám mohou pomoci k větší digitalizaci a efektivitě,“ uvedla ve svém zahajovacím projevu velvyslankyně ČR v Nizozemsku Jana Reinišová.

Nizozemsko má jeden z největších finančních sektorů v Evropě – v absolutních i relativních hodnotách (viz OECD Factbook – podíl na HDP cca 6 %, tj. cca 36 mld. EUR, s celkovými rozvahami ve výši cca 7 bil. EUR). Průměrné výdaje nizozemského bankovního sektoru na IT infrastrukturu dosahují cca 5 % jejich celkových výdajů. Pro inspiraci uvádíme Success Stories českých ICT firem, které v Nizozemsku již uspěly:

Prezentace jednotlivých firem:

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Roman Holý, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek