České inovace ve fin-tech oblasti prezentovány na Wall Street Tech Conference v USA

25. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - České inovace ve fin-tech oblasti prezentovány na Wall Street Tech Conference v USA V rámci každoroční konference, která se konala 24. května 2016 v prostorách České národní budovy v New Yorku, byla Česká republika prezentována v rámci panelu „Global Innovation and Big Data in the Czech Republic“.

Wall Street Tech Conference patří mezi etablované newyorské konference se zaměřením na inovace. Letošní ročník se soustředil především na kybernetickou bezpečnost, finanční zdroje či pokročilé využívání cloudů.

V rámci konference proběhla v hlavním sále i půlhodinová panelová diskuze o inovacích a ICT sektoru v České republice moderovaná vedoucím ekonomického úseku generálního konzulátu Karlem Smékalem, jako panelisté vystoupili ředitel pobočky agentury CzechInvest v New Yorku Jan Chmelík, ředitel americké odnože české společnosti Usertechnologies Jan Fried a spoluzakladatel české firmy Etnetera Martin Holečko.

Panelisté diskutovali o potenciálu ČR v oblasti ICT inovací se zaměřením na finanční sektor, představili řešení jak v oblasti digitalizace společností, tak například správy dat („big data“) či zátěžového testování systémů („systém performance testing“).

Český panel na Wall Street Tech Conference završil měsíc aktivit generálního konzulátu věnovaných ICT sektoru, v jehož rámci se české společnosti například zúčastnily konference Tech Crunch Disrupt NY či Semináře o ICT inovacích v ČR, Maďarsku a Polsku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Spojených státech amerických.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek