České inovativní start-upy mají jedinečnou a dotovanou příležitost představit se v Hongkongu

15. 9. 2017 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Hong Kong Science and Technology Park nabídl Generálnímu konzulátu ČR v Hongkongu účast českých start-upů a jednotlivců s inovativními myšlenkami v prestižní mezinárodní přehlídce inovativních subjektů Elevator Pitch Competition.

Hongkong je finančním a veletržním centrem regionu s vyspělou infrastrukturou v oblasti vědy, výzkumu a inovací, ale podle renomovaných mezinárodních institucí v rozvoji technologických inovací pokulhává za Singapurem, Tchaj-wanem a dokonce i čínskou Šanghají. Proto místní vláda vynakládá velké finanční prostředky, aby situaci zvrátila.

Příkladem je soutěž Elevator Pitch Competition, kterou organizuje státní instituce a kde nyní mají české start-upy velkou příležitost k získání nejen mezinárodních zkušeností, ale i k navázání spolupráce se zahraničními investory, kteří se soutěže ve velké míře zúčastní.

Akce vyvrcholí 2. listopadu 2017, kdy stovka vybraných firem a jednotlivců bude soutěžit o nejvyšší cenu v úhrnné hodnotě 120 tis. USD. Soutěž se odehraje v nejvyšší budově Hongkongu v International Commercial Centre (ICC), kde každý soutěžící bude mít k představení svého výrobku nebo služby jen stresujících 60 vteřin ve výtahu, než  dojede do „sky100“, vyhlídkového patra ve výšce 393 metrů. Zde proběhne i závěrečné klání posledních deseti finalistů. Více informací a registrační formulář naleznete na oficiální stránce soutěže.

Čeští zájemci o účast se mohou registrovat nejpozději do 30. září 2017.

Soutěž je určena pro zájemce z celého světa a z celkového počtu registrovaných bude vybráno zvláštní komisí jen 100 účastníků s nejvyšším inovačním potenciálem. Zahraničním soutěžícím bude poskytnuta zdarma jedna zpáteční letenka, zvýhodněné ubytování atd. Zúčastnit se mohou jen start-upy mladší 5 let nebo inovativní jednotlivci, kteří dosud získali z investičních fondů méně než 10 mil. USD.

Užší spolupráce s technologickým parkem

Organizátoři přislíbili věnovat zvýšenou pozornost při výběru soutěžících českým subjektům, které budou nominovány naším generálním konzulátem. V této souvislosti žádáme české firmy, aby informaci o své případné registraci prostřednictvím výše uvedeného odkazu zaslaly ještě na adresu: commerce_hongkong@mzv.cz

Generální konzulát v Hongkongu před rokem navázal těsnou spolupráci s Hong Kong Science and Technology Park, která v polovině listopadu 2017 vyústí v realizaci Technologické mise českých firem z oblasti kybernetické bezpečnosti do Hongkongu. A v souvislosti s úspěšně se rozbíhající spoluprací technologický park nabídl právě možnost k širší prezentaci českých inovativních subjektů v Hongkongu i v rámci prestižní soutěže Elevator Pitch Competition.

Informace poskytnuty Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek