České koloběžky v Austrálii slaví úspěch

4. 12. 2013

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 04.12.2013
  • Zdroj: Kick Scooter Sydney

Česká společnost KOSTKA je světovým výrobcem koloběžek pro dospělé. V Česku jich ročně vyrobí na 100 tisíc.

Naprostá většina z nich jde na odbyt do zahraničí. Kromě Evropy, Ruska, Kanady a Nového Zélandu se koloběžky KOSTKA vyváží již druhym rokem také do Austrálie.

Obchodní zástupce české společnosti a prezident česko – australské obchodní komory Michal Kozár uvádí, že české koloběžky jsou v Austrálii velice populární a poptávka po nich postupně roste: „Již v průběhu prvního měsíce, během kterého jsme české koloběžky v Austrálii představili, obdržela naše společnost několik objednávek. Největší zájem je dlouhodobě o modely určené pro dospělé a jízdu ve městě. V poslední době evidujeme zvýšenou poptávku také u modelů určené pro jízdu se psem.“

O zboží pocházející z Evropy je v Austrálii vysoký zájem. Australané mají vysokou životní úroveň, vysoké příjmy a rádi si koupí a často i připlatí za výrobek neasijského původu. To platí především u sportovního vybavení, elektroniky, ale i spotřebního zboží a potravin. „Austrálie je v mnoha zbožových segmentech odkázaná výhradně na dovoz a české společnosti stále mají australskému trhu, co nabídnout.“, dodává Michal Kozar.

Kick Scooter Sydney

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: