České kotle uspěly ve Velké Británii

27. 11. 2014 | Zdroj: Economia, a. s.

Kancelář CzechTrade v Londýně zareagovala na aktuální vládní dotace do oblasti obnovitelné energetiky a vysokou místní poptávku po ekologickém vytápění a vytvořila český pavilon na veletrhu Nextgen 2014 (8.-9. října, Stoneleigh Park, Coventry).

Česká expozice se zaměřila výhradně na oblast vytápění biomasou a tato volba se ukázala jako správná cesta – technologická vyspělost českých kotlů si rychle získala ohlas jak mezi britskými distributory a instalátory, tak mezi konečnými spotřebiteli. Ti ocenili zejména vysokou efektivitu, spolehlivost a příjemnou cenu produktů.

„Ocenili jsme hlavně rychlou práci zástupců agentury CzechTrade v Londýně, díky které jsme se mohli veletrhu zúčastnit, ačkoliv jsme projevili zájem vyloženě na poslední chvíli,“ říká Ivan Klíma, Sales & Marketing Manager společnosti Ponast. Luboš Pekárek z firmy Viadrus dodává: „Účast na veletrhu Nextgen 2014 pod záštitou agentury CzechTrade pro nás byla ideální příležitostí ke zviditelnění na trhu obnovitelných zdrojů energie a k navázání kontaktů ve Velké Británii. Spolupráci s agenturou CzechTrade na zahraničních výstavách jsme letos využili již několikrát.“

České pivo jako lákadlo

Podoba českého pavilonu odrážela snahu vytvářet na akcích moderní otevřené prostory v národních barvách s dominancí české vlajky, které přímo vybízely k aktivnímu vytváření kontaktů. Pět českých vystavovatelů z koncepce těžilo a během dvoudenní výstavy navázalo řadu relevantních kontaktů, k čemuž přispěla i strategicky zvolená poloha expozice u vstupu do haly. Intenzivní marketingová podpora ze strany londýnské kanceláře CzechTrade – identifikace relevantních kontaktů a jejich pozvání do českého pavilonu, vytvoření brožury o českých vystavovatelích a letáku s přizváním na naši networkingovou akci a zajištění jeho umístění do všech konferenčních sálů a k registračním přepážkám – znásobila návštěvnost naší expozice. Vyvrcholením úsilí bylo networkingové odpoledne, při kterém bylo podáváno tradiční české pivo z Pivovaru Vyškov, kterému zastoupení CzechTrade Londýn pomáhá vstoupit na britský trh. Společnosti Viadrus a Benekovterm zde jednaly s potenciálními obchodními zástupci (Bentley, Treco, Innasol), zatímco firmy Opop, Petrojet Trade a Ponast přímo na místě prodávaly své kotle. Nextgen 2014 tak dokázal, že pro oblast biomasy je ideální platformou.

Česká řešení v oblasti energetiky

Českou expozici si pochvalovaly i britské firmy: „Příležitost účastnit se poprvé veletrhu Nextgen 2014 s agenturou CzechTrade nás velice potěšila. Potkali jsme zde řadu stávajících i nových kontaktů. Být součástí českého pavilonu a zároveň potkat další české společnosti bylo skvělé,“ dodává Helen Blissettová ze společnosti Robus Energy, která je britským partnerem firmy Opop.

Český pavilon je důkazem, že i s relativně malými finančními prostředky lze být vysoce efektivní a směle soupeřit s velkými hráči v oboru. Česká řešení v oblasti obnovitelné energetiky bude CzechTrade Londýn podporovat i nadále, neboť se dokážou rakouským a německým nejen vyrovnat, ale díky české kreativitě a inženýrské tradici je v mnohých oblastech i předčit.

Foto: Český pavilon na veletrhu Nextgen 2014 (Exportér)

Český pavilon na veletrhu Nextgen 2014. (Foto: CzechTrade)

Pro více informací o dotačních programech organizuje CzechTrade Londýn 18. listopadu 2014 v Praze seminář Obnovitelná energetika ve Velké Británii – nové výzvy a velké příležitosti.

Převzato z časopisu Český exportér, vydávaného vydavatelstvím Economia, a.s. ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade. Autor: Martin Macourek, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně, martin.macourek@czechtrade.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek