České IT firmy jednaly v Hannoveru o spolupráci v aplikovaném výzkumu a digitalizaci průmyslu

13. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České IT firmy jednaly v Hannoveru o spolupráci v aplikovaném výzkumu a digitalizaci průmyslu Ve dnech 10. a 11. října 2016 se 12 českých malých a středních podniků Hannoveru zúčastnilo odborného workshopu „KMU-innovativ: IKT“, seznámilo s trendy čtvrté průmyslové revoluce (Industrie 4.0) v Německu a jednalo s německými partnery z firem a výzkumných organizací.

Akci uspořádalo spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum (BMBF), účast českých firem zaštítila Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK).

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný a vrchní ředitel BMBF H. – D. Lucas uvítali zhruba 400 účastníků workshopů a vyzdvihli význam česko-německé spolupráce, kterou podtrhuje mezivládní dohoda z října 2015, vysokou míru integrace českého a německého průmyslu a rovněž vysokou úroveň technického vzdělání a výzkumu v obou zemích. Digitalizace průmyslu a vzájemná spolupráce stála rovněž v popřední návštěvy spolkové kancléřky A. Merkelové v Praze v srpnu 2016. Pozitivně byla hodnocena i role Prof. V. Maříka, ředitele Českého institutu informatiky a robotiky při ČVUT (CIIRC).

Mimo odborných workshopů zahrnuje česko-německá spolupráce k Industrie 4.0 další aktivity, např. společný dotační program pro malé a střední podniky (v přípravě), prezentační akce a další networkingová setkání.

NM MPO T. Novotny

NM MPO T. Novotny

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek