České malotraktory v Ghaně

25. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - České malotraktory v Ghaně České firmy Knights a Šálek s.r.o. zorganizovaly v Ghaně intenzivní školicí workshop pro stávající i budoucí uživatele českých malotraktorů CABRIO. Workshop se uskutečnil nejprve 26. dubna 2016 v Akkře (pro uživatele z jižní části Ghany) a pak 28. dubna 2016 v Tamale (pro uživatele ze severu Ghany). Předchozí školení proběhlo před třemi lety.

V souvislosti s již realizovanými i plánovanými dodávkami českých kompaktních malotraktorů pro ghanské ministerstvo zemědělství (zatím se jedná o 250 kusů a dalších 100 kusů bude expedováno letos) se firma Knights rozhodla, ve spolupráci s odborem ministerstva (Agriculture Engineering Service Directorate), uspořádat další z intenzivních školicích workshopů pro stávající i budoucí uživatele traktorů.

Kompaktní traktory CABRIO jsou speciálně upravené pro náročné africké podmínky a zvládají i přípravu půdy a sklizeň na rýžových polích. Výrobce a dodavatel se však setkávají se závadami způsobenými neodbornou obsluhou a zanedbáním údržby traktorů a příslušenství. Proto bylo cílem workshopů zaškolení uživatelů ve věci nezbytné údržby a správného ovládání a nastavení traktoru a různých typů příslušenství.

Servis traktorů a dodávku náhradních pak zajišťuje nejen společnost BIGA International Ltd. (dceřiná společnost spol. KNIGHTS a.s.), která spravuje centrální sklad náhradních dílů i pro další země západní Afriky, ale též další partnerské servisy v dalších ghanských městech.

Předmětem školení bylo nejen teoretické předání znalostí ohledně údržby a použití mechanizace, ale také praktická demonstrace a ukázky ovládání, nastavení a denní údržby malotraktorů. Školení vedli čtyři čeští experti, kteří mají s touto mechanizací dlouholeté zkušenosti. Každý absolvent školení na závěr obdržel certifikát o jeho absolvování.

JUDr. Margita Fuchsová, velvyslankyně v Akkře zdůrazňuje, že tato spolupráce je vzorem spojení českého a ghanského know-how, jehož výsledkem je projekt, který přispívá k rozvoji ghanského průmyslu i zemědělství a zaměstnanosti obyvatel. Je také důkazem pro jiné české firmy, že v Ghaně je stále místo pro český business a že lze i na tomto konkurenčním poli uspět.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Akkře (Ghana).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek