České mikroskopy se představují v Brazílii

20. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České mikroskopy se představují v Brazílii Česká firma TESCAN ORSAY představuje své špičkové elektronové mikroskopy v Brazílii. Ve dnech 25.–29. září 2016 bylo možné české výrobky vidět na sympóziu MRS Meeting v městě Campinas (stát Sao Paulo), 6.–10. listopadu 2016 se představí na Brazilském kongresu strojírenství a vědy v oblasti materiálů (CBECiMat) ve městě Natal (stát Rio Grande do Norte).

MRS Meeting je mezinárodní fórum, které se věnuje posledním poznatkům a perspektivám v oblasti technologie materiálů. Pořádá jej Brazilská společnost pro výzkum materiálů (B-MRS), v letošním roce společně s univerzitou v městě Campinas (UNICAMP), Národní radou pro výzkum (CNPq), Nadací pro vědu a výzkum státu Sao Paulo (FAPESP) a Nadací pro zvyšování kvalifikace vysokoškolsky vzdělaných osob (CAPES).

Na CBECiMat se od roku 1974 setkávají vědci a instituce, které jsou aktivní v oblasti vědy a strojírenství materiálů. Kongres je organizován za podpory Brazilské asociace keramiky ABC, Brazilské asociace pro metalurgii, materiály a hornictví ABM a Braziské asociace polymerů ABPol.

Elektronické mikroskopy společnosti TESCAN ORSAY nejsou na brazilském trhu novinkou, firma v Brazílii založila společný česko-brazilský podnik TESCAN DO BRASIL Instrumentos Científicos a úspěšně proniká v oblasti řešení systémů pro mikro a nanotechnologie. Mezi jejími hlavními klienty patří univerzity a výzkumná centra.

V letošním roce zájemcům nabídla například dva kurzy pro uživatele elektronických mikroskopů v průmyslových laboratořích, akademické i státní sféře.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek