České osobní vozy na výstavě Motorex1 v Palestině

29. 7. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V palestinském Ramalláhu proběhl ve dnech 25. až 28. července 2016 autosalon Motorex1 zaměřený na prezentaci osobních vozů a motocyklů pro zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. Na ploše o rozloze 4 000 m2 vzniklo improvizované výstaviště, které poskytlo prostor dvěma desítkám vystavovatelů.

Mezi lokálními dealery zastupujícími převážně renomované evropské a japonské výrobce dominoval pavilon palestinského prodejce značky Škoda Auto, firmy United Motor Trade (UMT).

Společnost UMT Ltd. vedle české značky zastupuje sesterské automobilky Volkswagen, Seat a výrobce luxusních vozů Audi. Pozornost návštěvníků přilákal především nový model Škoda Superb v komfortní výbavě. Tentýž model zařadilo do své flotily ministerstvo dopravy vlády Palestinské národní správy (PNS) jako služební vůz ministra dopravy pana Sámíha Tubejly. Ten spolu se zástupci místních prodejců a za přítomnosti médií autosalon slavnostně zahájil a prohlédl si vystavované automobily a motocykly. Za Styčný úřad ČR v Ramalláhu se otevření autosalonu zúčastnil zástupce vedoucího úřadu pan Cyril Bumbálek.  

Česká automobilová produkce nebyla zastoupena pouze produkcí Škoda Auto, ale také novým modelem SUV Hyundai Tuscon vyráběným v závodě korejské automobilky v severomoravských Nošovicích. Tento vůz, který vstoupil na palestinský trh teprve před třemi měsíci, se dle informací prodejce stal okamžitě tahounem prodeje značky v Palestině.  Na autosalonu byly zastoupeny jak prémiové luxusní značky Audi, Mercedes Benz a Jeep, tak například low-endový rumunský výrobce Dacia. Expozici osobních vozů doplnilo několik značek motocyklů a stánky palestinských pojišťoven a bank nabízejících zájemcům o nové vozy úvěry.

Po prodejně slabším roce 2015, kdy se i na trhu osobních automobilů projevila zhoršená bezpečnostní situace a politická nestabilita ve druhé polovině loňského roku, očekávají prodejci v letošním roce návrat k růstu. Růst by dle očekávání měly všechny segmenty automobilového trhu, včetně nejdražších modelů. Většina kupujících financuje nákup nových vozidel prostřednictvím bankovních úvěrů, které jsou v posledních několika letech široce dostupné i pro střední a nižší střední třídu zákazníků. Právě na ty se hodlá zaměřit také dealer vozů Škoda Auto s modelem Rapid uvedeným do prodeje teprve v letošním roce.   

Informace poskytnuta Styčným úřadem České republiky v Ramalláhu (Palestina). Autor: Cyril Bumbálek, zástupce vedoucího/ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek