České pivo má na ostrovech zvuk: Czech Beer Day oslovil Brity

4. 11. 2016 | Zdroj: CzechTrade

Velký význam pro české pivovary měl nedávný Czech Beer Day in the North v Liverpoolu. Tuzemské pivo má v Británii dobrý zvuk a právě na severu Anglie je pěnivý mok oblíbenější než na jihu.

Czech Beer Day in the North proběhl pod záštitou státní agentury pro podporu exportu CzechTrade 20. října letošního roku v Liverpoolu.

„Na místě žádné kontrakty podepsány nebyly – cílem business development akce bylo navázat kontakty s potenciálními pratnery. První výsledky jsou nicméně velmi povzbuzující,“ říká vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně Martin Macourek.

„Firma Funk Beers projevila zájem o pivovary Lobkovic a Herold. O Herold se zajímala také skupina Vertical Drinks/Prime Beers. Marstons projevila zájem o produkty britské skupiny Pivovar Ltd – Bernard a Primátor a pivovar Butcombe Brewery jednal o posílení vztahů s Budweiser Budvar UK,“ shrnuje Macourek.

Pro Liverpool se CzechTrade Londýn se rozhodl právě kvůli tomu, že se na severu Anglie zkonzumuje více piva na osobu, než na anglickém jihu, kde pěnivému moku stále více konkuruje dobré víno. Spousta obchodníků ze severní části země by navíc na akci na jihu ani nepřijela s odůvodněním “Británie není jen Londýn nebo Brighton“.

Příležitosti pro české regionální pivo

Britský trh má velký potenciál a české pivo je zde velmi známé – většina velkých českých pivovarů je již v Británii úspěšně etablována, nicméně kvalitní české ležáky nebo i svrchně kvašená piva z menších či středních regionálních pivovarů - až na pár výjimek - na britském trhu stále chybí.

„Problém není v produktu, který je většinou skvělý, nýbrž v nedostatečně aktivním přístupu pokud jde o marketing, flexibilitu a ochotu spolupodílet se na investicích do nové značky na britském trhu,“ upozorňuje Martin Macourek. Cílem CzechTrade je pomoci tyto nedostatky překonat a dané produkty Britům představit.

Na akci se prezentovaly dva typy subjektů: ostrovní firmy, které zastupují české pivovary, konkrétně Budweiser Budvar UK a Pivovar Ltd (Bernard, Primátor) a dále pak pivovary, které v teritoriu hledají partnera, v tomto případě Lobkowicz a Herold (prostřednictvím Krulis Europe Trading).

Před akcí zorganizoval CzechTrade intenzivní akviziční kampaň, která přinesla své ovoce. Czech Beer Day navštívili významní obchodníci z oblasti pohostinství i distribučního byznysu. Mezi přítomnými byli významný britský řetězec pubů Punch taverns, distributor Funky beers nebo vyhlášený pivovar ze západu Anglie Butcombe. Prestiž akci dodala návštěva velvyslance ČR ve Spojeném království Libora Sečky. Příští rok by měl na Liverpool navázat Londýn.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek