České podnikatelky v digitálním věku pracují odkudkoli

19. 10. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Drtivá většina českých podnikatelek využívá cloudových řešení a pracuje nejen v kanceláři či doma, ale praticky odkudkoli. Vyplývá to z průzkumu mezi finalistkami tradiční soutěže Ocenění českých podnikatelek. Výsledky devátého ročníku budou vyhlášeny začátkem listopadu v Praze.

„Letošním tématem soutěže byla výzva k ženám, zda ví, jakou hodnotu má jejich společnost. Nejde jen o zisk, ale i o to, jestli je firma vidět a slyšet, jaké má jméno či podíl na trhu, jak má nastavené interní procesy a management,“ prozrazuje zakladatelka soutěžního klání Helena Kohoutová.

„Ukazujeme ženám, že se mají podívat do hloubky a říct si, kde bude jejich firma za pět nebo deset let. Díky průzkumu například víme, že 85% podnikatelek využívá cloudových řešení a pracuje odkudkoliv. To potvrzuje trend moderního přístupu  žen a řešení jejich potřeb, zejména skloubení práce, rodiny a komunikace se svým týmem či zákazníky,“ dodává Kohoutová.

Výběr nejlepších českých podnikatelek probíhá na základě kritérií odborného garanta projektu, kterým je společnost CRIF – Czech Credit Bureau. Ta vybírala z celkem 17 887 společností vlastněných ženami a doporučila 720 semifinalistek. Zhruba sedmina firem postoupila do finále. Z nich vybrala porota dvanáct vítězek, které budou představeny veřejnosti 3. listopadu 2016 v  Klášteře minoritů sv. Jakuba v Praze.

Microsoft je patronem speciální Ceny za Výjimečný růst firmy. Zde se nepřihlíží pouze k ekonomickým výsledkům, ale také k podnikatelským a osobním příběhům. Každý z porotců kontaktuje jednotlivé finalistky s cílem zprostředkovat jejich podnikatelskou story ostatním členům. Podrobnosti najdete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

Kdo může soutěžit?

Podmínkou pro účast v soutěži je minimální roční obrat firem od 10 milionů Kč a hodnocení iRating ve stupních 1–11. Podnik musí splňovat pravidlo 100% českého vlastnictví, majitelka musí mít české občanství.  Doba podnikání je minimálně čtyři roky.


S využitím tiskové zprávy agentury Helas s.r.o.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek