České podniky mohou využívat nové technologické centrum u Šanghaje

28. 10. 2014 | Zdroj: Economia, a. s.

V červnu bylo během návštěvy ministra Jana Mládka v Číně slavnostně podepsáno založení CzechTech China Center (CTCC) ve východočínském Su-čou (Suzhou). Centrum založila agentura CzechTrade jako podporu pro uplatnění českých subjektů v oblasti pokročilých technologií a produktů na čínském trhu (nanotechnologie, biotechnologie, apod.).

CTCC se nachází v areálu Suzhou Industrial Park (SIP), konkrétně v jeho části Nanopolis, která zahrnuje komplexní služby v oblastech, jako je podpora výzkumu a vývoje, testování, výroba, konference a další služby v oboru nanotechnologie. Park leží zhruba 70 kilometrů západně od Šanghaje a patří k nejvyspělejším ekonomickým zónám v Číně.

Su-čou je první čínské město, které považuje nanotechnologie za své strategické odvětví. To má přinést růst regionální ekonomiky – i s podporou centrální vlády v Pekingu, Čínské akademie věd a provincie Ťiang-su (Jiangsu). Součástí Nanopolis v Su-čou by měly být inkubátory, inženýrské služby, potřebné zázemí, podpora výzkumu a vývoje, pilotní produkce a výroba nanovýrobků.

V rámci pilotního projektu nyní služeb CTCC využívá česká firma NAFIGATE Corporation se svou biotechnologií Hydal. Právě transfer této unikátní technologie, vyvinuté na VUT v Brně, se stal prvním projektem centra. „Biotechnologie Hydal má v Číně obrovský potenciál. Využívá jako zdroj použitý fritovací olej, ze kterého vyrábí biopolymer pro bioplasty,“ říká předseda představenstva NAFIGATE Corporation Ladislav Mareš.

Čeští podnikatelé se mohou zúčastnit konference China Jiangsu Conference for International Technology Transfer and Commercialization, která proběhne 6. až 8. listopadu 2014 v Nankingu. Pokud se nebudou moci konference zúčastnit osobně, nabízíme v rámci CTCC jejich zastoupení.

Co může CTCC nabídnout českým firmám:

Vybavené kancelářské prostory v průmyslovém parku v Su-čou (Suzhou, Nanopolis), které mohou čeští podnikatelé využívat (stejně jako kancelářské prostory agentury CzechTrade v Šanghaji).
Služby místních zaměstnanců, kteří jsou českým firmám plně k dispozici v rámci konkrétních projektů.
Účast či zastoupení českých subjektů s jejich technologiemi na odborných výstavách a konferencích v Číně.
Vyhledání a oslovení vhodných čínských obchodních partnerů pro danou technologii.
Zajištění komunikace s čínskými vládními a odbornými institucemi i s komerčními subjekty v daném odvětví.
Průzkum trhu a systematické získávání informací z příslušného segmentu v Číně.

Převzato z časopisu Český exportér, vydávaného vydavatelstvím Economia, a.s. ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade. Autor: Aleš Červinka, ředitel CzechTrade Shanghai.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek