České sklo a interiérové doplňky zaujaly v Británii

19. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Londýn je v posledních letech světovým hubem architektury a designu, což přináší obchodní příležitosti i pro české firmy. Příležitost jednat o spolupráci využilo deset českých firem a dvě desítky britských architektů a designerů.

Velvyslanec Libor Sečka zahájil networkingové setkání českých firem s britskými architekty a designéryČeští výrobci interiérových doplňků, především skla, osvětlení, zakázkového nábytku a luxusních podlah v Londýně jednali o spolupráci s britskými architekty a designery z prestižní Asociace interiérového designu (British Institute of Interior Design) v rámci networkingu organizovaného velvyslanectvím ČR v Londýně ve spolupráci s londýnskou kanceláří CzechTrade. Setkání zahájil velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska Libor Sečka, který uvedl, že „Čeští výrobci skla a designových interiérů již dnes získávají v Británii zajímavé zakázky díky spojení kvalitního řemesla a flexibilního přístupu s inovativními návrhy. Dnešní setkání a prezentace skvělých českých schopností bezpochyby přispějí k vytvoření dalších projektů architektonické spolupráce s globálním přesahem.“

Networkingové setkání se uskutečnilo v rámci projektů české ekonomické diplomacie dne 18. září 2017 v prostředí českého stánku na prestižním londýnském veletrhu Decorex. Za britskou stranu se zúčastnilo 25 profesionálů, se kterými se setkali zástupci sedmi českých firem vystavujících na českém stánku na veletrhu (Astera Glass – dekorativní sklo, Clartés Bohemia – svítidla a interiérové doplňky ze skla, Dřevodílo Rousínov – exkluzivní nábytek, Egoe – designový zahradní nábytek, Kolektiv Ateliers – skleněné objekty a design, Princ parket – luxusní parkety), dále např. firmy Sans Souci (lustry a sklo z Nového Boru) a Bohemian Craft (luxusní dřevěné podlahy). Samostatně na veletrhu vystavovaly také české firmy Preciosa a Lasvit, jejichž stánky velvyslanec Libor Sečka také navštívil.

Networkingu se zúčastnil také český umělecký sklář, sochař a pedagog Petr Stanický, který je nejen spoluautorem návrhu českého stánku na Decorexu, ale s podporou Českého centra v Londýně také vytvořil i dvě skleněné instalace z vrstveného a recyklovaného skla o velikosti 3 a 2 metry pro známé londýnské Victoria and Albert Museum.

Na letošním 40. ročníku veletrhu Decorex vystavovaly firmy z České republiky na stánku realizovaném londýnskou pobočnou agentury Czech Trade ve spolupráci s ateliérem skla Univerzity Tomáše Bati. Samotnému centru veletrhu, VIP champagne baru, dominoval velký luxusní lustr ze společnosti Clartés Bohemia, jehož autorem je proslulý britský designér Theo Vanderzalm, který se také zapojil do networkingu s českými firmami.

Decorex International, součást týdenního London Design Festival, je prestižním veletrhem interiérového designu, především luxusního nábytku, textilií, svítidel, skla a dekorativních předmětů, ale také důležitou kontraktační platformou, během které jsou navazována nová obchodní partnerství. Veletrh navštěvuje okolo 14 000 britských i mezinárodních profesionálů z oblasti interiérového designu a letošní ročník nabídl okolo 400 vystavovatelů.

Londýn je v posledních letech jedním z klíčových evropských a světových center designu a architektury. Řada globálních luxusních architektonických a rezidenčních projektů vzniká ve studiích londýnských projekčních kanceláří. Spolupráce s britskými partnery tak představuje pro české výrobce unikátních, často na zakázku vyráběných sklářských, osvětlovacích, nábytkářských produktů a interiérových doplňků příležitost k expanzi na další trhy.

Informace a fotografie poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie). Autor: Aleš Opatrný, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek