České sklo na Filipínách

31. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České sklo na Filipínách Snad každý druhý nově postavený hotel ve filipínském hlavním městě Manile je vyzdoben velkými křišťálovými lustry a světelnými projekty. Současní čeští skláři a designéři navazují na úspěchy na Filipínách už z doby před 2. světovou válkou, kdy čtyři obrovské lustry si pro svou rezidenci vybral tehdejší prezident Manuel Quezon – a zkrášlují reprezentační části prezidentského paláce dodnes.

Ve dnech 15. až 19. března 2017 se v manilském World Trade Centru uskutečnil veletrh interiérového designu a stavebnictví WorldBex 2017. Tato událost je každoročně označována jako jeden z nejvíce navštěvovaných veletrhů v Asii s mezinárodní účastí kolem 25 zemí a téměř 40 % vystavovatelů tvoří zahraniční firmy. Vzhledem k netradičně dlouhému trvání akce (5 dní), tak došlo k několika desítkám interakcí v rámci prezentace výrobků a možností uplatnění firmy Preciosa potažmo českého sklářského průmyslu.

Prezentace České republiky a sklářského průmyslu v rámci veletrhu WorldBex byla jedinečnou příležitostí pro identifikaci možných partnerů ve formátu B2B. Hlavním cílem je získat budoucí zákazníky a následně stabilní referenci na Filipínách formou přímé prezentace výrobků. Zároveň došlo k odborné prezentaci na téma „Global Trends in Feature Lighting Design“, což nadále posílilo povědomí nejen o firmě Preciosa, ale celkově o českém sklářství.

Výstavní prostor firmy Preciosa

Výstavní prostor firmy Preciosa

V rámci veletrhu představila firma Preciosa celou škálu svých aktivit v jihovýchodní Asii včetně vzorků práce se sklem a křišťálem. Současná realizace jak komerčních, tak i soukromých instalací se těšila značné pozornosti návštěvníků a obchodních zástupců z řad interiérových designerů a přímých importérů.

Představitel firmy Preciosa p. Jan Zástěra také prezentoval současné trendy v osvětlení a směry budoucího vývoje tohoto důležitého segmentu. Dále představil koncept „Crystal Valley“ tedy Křišťálového údolí, významné turistické oblasti, kde je probíhá výroba výjimečného českého skla a křišťálu. Veletrh překonal pomyslnou hranici 170 tisíc návštěvníků a výrazně tím napomohl k propagaci českého sklářského řemesla.

Veletrh překonal pomyslnou hranici 170 tisíc návštěvníků

Veletrh překonal pomyslnou hranici 170 tisíc návštěvníků

Rok 2017 je také považován za velice nadějné a perspektivní období pro celý stavební průmysl, což souvisí i s nástupem prezidenta Duterteho, který zařadil infrastrukturu do svého ekonomického programu. Investice do sektoru infrastruktury by měly v příštích letech dosáhnout minimálně 5 % HDP. Veletrhu se také dostává značné mediální podpory ze strany hlavních deníků jako je Manila Bulletin nebo Bussines Mirror.

Současný stavební boom na Filipínách, vyjádřený stabilním růstem vydaných stavebních povolení přes 11 %, klade stále větší nároky na kvalitu materiálů. Sklo a křišťál se ve stavebnictví těší veliké oblibě vzhledem k možnosti individuálních realizací. V rámci stavebního rozkvětu také roste poptávka po rozměrných sklářských instalacích jak pro soukromé rezidence, tak i nově budované hotely a kasina.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Manile (Indonésie). Autor: Benjamin Žiga, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek