České sportovní firmy ve Washingtonu v USA

24. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

ZÚ Washington v rámci Dne otevřených dveří EU (EU Open House) v sobotu 14. května 2016 přivítal přes 3 300 návštěvníků. Součástí úspěšné akce byla prezentace českých firem, které nabízejí sportovní náčiní a služby: Uher company (fotbalové mantinely), Gala (míče), Artis (rakety a pálky), Kostka (koloběžky), Gufex (hokejové puky), a SportsMind (psychologická metoda pro sportovce SportMind).

Velký zájem malých fotbalistů vzbudila možnost vyzkoušet si slalom s fotbalovým míčem, vstřelit penaltu do branky na improvizovaném fotbalovém hřišti (pro něž dodala mantinely česká firma Uher) a vyhrát některou z lákavých sportovních cen, např. míčů od firmy Gala. U fotbalového hřiště si zřídil stánek oblíbený washingtonský fotbalový klub DC United, který zastupoval trenér James Shields a útočník Andre Akpan. Po skončení akce česká firma věnovala své mantinely klubu DC United pro využití v klubové akademii pro nejmladší fotbalové naděje.

Na okruhu u rezidence velvyslance si velké množství návštěvníků si vyzkoušelo české koloběžky pro děti i dospělé od firmy Kostka. Na rozdíl od ČR se Američané s koloběžkami v dětství téměř nesetkají, o to zajímavější zážitky ze zkušební jízdy si odnesli i dospělí různých věkových kategorií.

ZÚ každoročně využívá dne otevřených dveří také ke spuštění internetových stránek a představení osobnosti svého speciálního podzimního projektu - Festivalu vzájemných inspirací (Mutual Inspirations Festlival/MIF). Letošní osobností bude nejúspěšnější tenistka světa, propagátorka zdravé výživy a aktivního sportování, podporovatelka znevýhodněných dětí, lidskoprávní aktivistka a spolukomentátorka největších světových tenisových turnajů Martina Navrátilová.

ZÚ využil spolupráce ekonomického úseku s firmou Artis a požádal o zhotovení nadrozměrné tenisové rakety, která je nyní vystavena ve vstupní hale ZÚ spolu s fotografií Martiny Navrátilové jako symbol nadcházejícího Mutual Inspiration Festival. Tuto miniexpozici si oblíbila řada návštěvníků, kteří si u ní pořizovali selfie.

V době vrcholící NHL byl zájem o české puky Gufex. U SportsMind se zájemci zastavovali, aby se seznámili se základy sportovní psychologie, při které se využívá metoda výběru barev podle momentální dispozice sportovce.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek