České startupy na Lange Nacht der StartUps v Berlíně

7. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České startupy na Lange Nacht der StartUps v Berlíně V rámci projektu ekonomické diplomacie se ve dnech 2. a 3. září 2016 v Berlíně představilo šest českých startupů, převážně ze sektoru mobility – Elbee, Sewio, Sindiko, Neuron SW, BattSwap a Threat Markt.

V rámci prezentační a networkingové akce na Velvyslanectví ČR v Berlíně, neformálního setkání se zástupci IHK a Deutsche Telekom, odborné konference na IHK Berlin a zejm. v rámci miniveletrhu „Dlouhé noci startůpů“ (LNDS) se mohly české firmy setkat s investory, zástupci koncernů a dalších firem. LNDS se koná každý rok pod vedením Deutsche Telekom a ve spolupráci s IHK Berlin, Lufthansa, E.ON, Microsoft, Deutsche Bank a VW aj. a doprovází ji řada konferencí, prezentačních soutěží a workshopů. S ohledem na blízkost a význam Berlína na startupové scéně české firmy projevili zájem o účast na podobných akcích i v dalších letech.

Německo se dle aktuálních studií stalo hlavním centrem pro začínající a mladé firmy. V SRN loni získaly firmy 3,1 mld. EUR rizikového kapitálu, z toho berlínské start-upy 2,15 mld. EUR (podstatná část – údajně až 40 % – pocházela od zahraničních, nikoliv německých investorů). Hlavní město Německa předstihlo v objemu rizikových kapitálových investic i počtu projektů Londýn. Z pohledu objemu investic se v rámci SRN umístily na druhém místě Hamburk (296 mil. EUR, 29 projektů), na třetím místě Bavorsko (258 mil. EUR, 74 projektů, Mnichov je v rámci hodnocení evropských měst šestým městem co do objemu financování).

Potenciál vidí experti i nadále zejména v rámci digitalizace průmyslu a služeb. Prognózy vývoje v sektoru IT pro r. 2016 počítají s růstem o 1,5 %.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek