České strojírenství je VIP hostem na britském veletrhu

7. 6. 2016 | Zdroj: CzechTrade

Dobrou pověst českého strojírenství v Británii podporuje i účast tuzemských společností na proslulém strojírenském veletrhu Subcon v Birminghamu, který letos otevírá své brány ve dnech 7. až 9. června. Ostrovní nákupčí zde hledají kvalitní subdodavatele zejména v oblasti automobilového, leteckého či těžařského průmyslu.

puzzleNa akci se prostřednictvím britského zastoupení agentury CzechTrade pravidelně objevuje Český strojírenský pavilon. ČR si v metropoli britského průmyslu postupně vydobyla vynikající pověst a tuzemští strojaři se dají letos bez nadsázky označit za VIP hosty veletrhu. ČR je totiž aktuálně „Country of the Year at Subcon“. A země roku má významné výhody.

Jedenácti českým strojírenským podnikům, které participují na pavilonu roku na Subconu, slibují pořadatelé speciální zacházení: E-maily s jejich profilem budou rozeslány všem registrovaným nákupčím, jejich online reklama bude na webu Subconu. Dočkají se i dalších marketingových výhod, za které by za jiných okolností musely utratit tisíce liber. Na titul země roku upozorní rovněž obří česká vlajka nad pavilonem.

CzechTrade Londýn podpořil zemi roku velkolepou recepcí v druhý den akce, kam zve britské strojírenské firmy. Na akci se bude podávat například české pivo značky Ferdinand, které má na Ostrovech dobrý zvuk. Odezva ze strany britských firem je pozitivním překvapením. Účast potvrdili kvalitní dodavatelé do automobilového a leteckého průmyslu jako například GKN Aerospace, ale také špičkoví finální výrobci jako Nissan, JCB či Jaguar – Land Rover.

Výrobní velmoc „kousek za rohem“

Součástí marketingové strategie České republiky je nový slogan „The manufacturing powerhouse just around the corner“, který nadále podtrhuje naše úsilí o znovunavrácení pozornosti nákupčích z Asie do Evropy.

České firmy se profilují jako flexibilní společnosti nabízející západoevropskou kvalitu za rozumnou cenu, přičemž jejich návštěva stojí zaneprázdněné britské byznysmeny jen dvě hodiny času v letadle. České společnosti tak mohou na letošní Subcon hledět s optimismem.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek