České technologie a aplikace Datacity byly představeny starostům tureckých měst

2. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České technologie a aplikace Datacity byly představeny starostům tureckých měst V rámci propagace českých technologií v oblasti městských investic se uskutečnila série setkání a prezentací se starosty a vysokými manažery tureckých municipalit v Ankaře, Istanbulu a Eskišehiru. V jejím rámci byla představena i aplikace Datacity firmy Aspiro, která umožňuje komplexní sledování, analýzu a zpracování dat k realizaci konceptu Smart City.

V návaznosti na prezentaci pro starosty byla vedena technická jednání o její případné implementaci.

Zastupitelský úřad Ankara a Generální konzulát Istanbul společně s firmou Aspiro prezentovali starostům a vysokým manažerům vybraných tureckých měst, jaké jsou zkušenosti a konkrétní možnosti českých firem se zapojit do plánovaných investičních projektů v oblasti městské dopravy, energetiky a zpracování odpadu.

Konzultanti česko-slovenské formy Aspiro, kteří již úspěšně v Turecku realizují projekty s několika velkými municipalitami, přitom nastínili možnosti své asistence při přípravě a financování infrastrukturních projektů z prostředků EBRD, Světové banky a jiných zahraničních zdrojů.

Aspiro za podpory velvyslance Pavla Kafky také prezentovalo aplikaci Datacity, která unikátním způsobem kombinuje sběr, analýzu a prezentaci dat o fungování a provozu měst v rámci konceptu „Smart City“. Na úvodní představení starostům měst Eskišehir a Yenimahalle (Ankara) budou v nejbližších týdnech navazovat technická jednání s IT experty daných měst.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ankaře (Turecko). Autor: Erik Siegl, obchodně-ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek