České turbíny se roztočí v Indonésii

20. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České turbíny se roztočí v Indonésii Plzeňská Doosan Škoda Power získala další kontrakt na dodávku parní turbíny do Indonésie. Nová turbína rozšíří blok 2 elektrárny Grati ve východní Jávě a představuje konverzi plynového cyklu na cyklus paroplynový. Dvoutělesová turbína Doosan Škoda Power má výkon 195 MW.

Česká společnost Doosan Škoda Power, která je součástí globální skupiny Doosan Group, zaznamenala v krátkém čase další obchodní úspěch v Indonésii. Již na sklonku roku 2015 společnost vyhrála soutěž na dodávku parní turbíny o výkonu 198 MW pro blok 3 elektrárny Grati, kterou již realizuje pro korejského EPC dodavatele Lotte Engineering & Construction. Nyní se jí podařilo vysoutěžit další tendr. Na novém projektu se bude Doosan Škoda Power podílet jako dodavatel pro mateřskou společností DHI, která je EPC dodavatelem. Investorem je největší státní elektrárenská společnost PLN skrze svou dceřinou firmu Indonesia Power.

„Tato zakázka je v krátkém čase již druhá realizovaná v Indonésii a potvrzuje správnost strategie firmy zaměřit se na tento perspektivní trh. Úspěchu se podařilo dosáhnout díky úzké spolupráci s kolegy z mateřské firmy DHI, které jsme podpořili vhodným designem parní turbíny. Pevně věříme, že touto instalací dále upevníme své postavení dodavatele excelentní technologie a spolehlivých služeb,“ uvedl obchodní manažer projektu Martin Baxa.

Plzeňská Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro tepelné elektrárny, zejména parních turbín s výkonem od 10 do 1 200 MW. Se svými bohatými zkušenostmi v oblasti aplikací pro paroplynové a fosilní elektrárny, kogeneraci, jaderné elektrárny a koncentrované solární elektrárny a svými investicemi do výzkumu a vývoje firma nabízí vysoce efektivní produkty kombinující extrémní spolehlivost a provozní flexibilitu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Jakartě (Indonésie). Autor: Jakub Černý.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek