České vánoční tradice a produkty naplnily národní budovu na newyorském Manhattanu

12. 12. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České vánoční tradice a produkty naplnily národní budovu na newyorském Manhattanu V neděli 11. prosince 2016 ovládl Českou národní budovu v New Yorku duch českých Vánoc. Návštěvníci z řad jak krajanů, tak Newyorčanů měli možnost vyslechnout české koledy, dozvědět se něco o českých vánočních zvycích a v neposlední řadě si vybrat z nabídky českých firem vyrábějících tradiční vánoční produkty.

Každoroční vánoční bazar doplněný vystoupením českých hudebníků v čele s mezzosopranistkou Pavlínou Horákovou a za účasti dětského sboru česko-slovenské školy v Astorii přilákal v neděli 11. prosince 2016 do velkého sálu České národní budovy přes 250 návštěvníků, pro něž bylo kromě vánočního koncertu přichystáno svařené víno a tradiční české cukroví, ani letos nechyběl v sále živý kapr. Nejmenší návštěvníci si pak mohli v rámci odpoledního programu vyzkoušet výrobu papírových řetězů a shlédnout filmy s vánoční tematikou.

Velkému ohlasu se mezi návštěvníky těšil vánoční bazar, na němž byly zastoupeny čtyři české společnosti. Letos si mohli návštěvníci zakoupit produkty společností Antipearle (designové šperky kombinující vzácné kovy s perlami), Glassor (tradiční české vánoční ozdoby), Holík (kvalitní české ručně šité kožené rukavice) a Slovak-Czech Varieties (prodejce typických českých potravin).

Generální konzulát děkuje všem za příjemnou spolupráci v končícím roce 2016, přeje veselé Vánoce a vše nejlepší v roce 2017!

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek