České zdravotnické potřeby a nástroje úspěšně prezentovány ve Španělsku a Portugalsku

13. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Ve dnech 30. 5. - 3. 6. 2016 měli čeští výrobci zdravotnických nástrojů a potřeb možnost prezentovat španělským a portugalským zájemcům své zboží. Obchodní mise se zúčastnilo sedm českých firem, jejichž portfolio zahrnovalo širokou škálu nabídky. Ta se setkala se značným zájmem místních distributorů i zdravotnických zařízení. 

Akce proběhla ve spolupráci české ambasády v Madridu a Lisabonu v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie, díky nimž MZV pomáhá českým firmám expandovat na zahraniční trhy. České firmy přijela podpořit v jejich snaze prorazit na Iberském poloostrově také náměstkyně ministra zdravotnictví ČR paní Lenka Taie Kolaříková. Zastoupena byla i Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických potřeb a širokou škálu svých služeb prezentovala také zástupkyně Czech Trade. 

Kromě samotných prezentací, jichž se v obou zemích zúčastnilo několik desítek místních firem, asociací a institucí, firmy navštívily španělskou tendrovou agenturu INGESA, kde mj. jednaly o možnosti zapojit české výrobky do nově zaváděného systému centrálního nákupu zdravotních potřeb. Delegace firem v čele s náměstkyní Kolaříkovou také navštívila jednu ze dvou nejšpičkovějších španělských nemocnic, Hospital General Gregorio Marañón: tam si  prohlédla vybraná oddělení a jednala s ředitelkou nemocnice a jejím týmem.

Náměstkyně Kolaříková dále jednala se svým španělským protějškem, náměstkem ministra zdravotnictví pro systém zdravotní péče a ochranu spotřebitele José Javierem Castrodeza Sanzem. Měla možnost vyzdvihnout vynikající úroveň českých zdravotnických výrobků a technologií a nabídnout spolupráci ve výzkumu či v oblasti asistované reprodukce, o niž projevili zájem španělští investoři.

„Čeští a španělští lékaři již mají za sebou vynikající výsledky díky kvalitní spolupráci v oblasti transplantací, je tedy vhodná chvíle rozšířit spolupráci i o další oblasti“, uvedla po jednání náměstkyně Kolaříková. 

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek