Česko-indické fórum jen potvrdilo historicky fungující obchodní vztahy obou zemí

5. 10. 2016 | Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

motiv článku - Česko-indické fórum jen potvrdilo historicky fungující obchodní vztahy obou zemí Hospodářská komora pokračuje v prohlubování historicky velmi dobře fungujících obchodních vztahů s Indií. Česko-indického podnikatelského fóra, které se dne 5. října 2016 uskutečnilo na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, se účastnily desítky firem z ČR i Indie. Fórum, které organizovala HK ČR, proběhlo za spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a EEPC India (Engineering Export Promotion Council of India).

„Česko-indická spolupráce sahá již do předválečného období naší země. Je to dlouhodobý a velice perspektivní partner. Jen za posledních padesát let se uskutečnilo téměř sto industriálních projektů s českou participací v Indii. Obchodní styk a dynamika obchodní výměny pak rostla velmi dynamicky především v uplynulých dvaceti letech,“ uvedl na fóru prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

„Během mých návštěv Indie jsem měl příležitost vidět rozvoj indického průmyslu na vlastní oči. Země, která byla původně založena na produkci čaje, koření a dalších exotických komodit pro evropské konzumenty, vyrostla v průmyslovou zemi s velice rozvinutými a stále se rozvíjejícími technologiemi. Jsem velmi rád, že i české firmy mají na tomto pokroku svou zásluhu a doufám, že blízká spolupráce mezi ČR a Indií v oblasti průmyslu bude pokračovat i nadále,“ dodal Vladimír Dlouhý.

Součástí fóra byla i připravená B2B jednání účastnících se firem. Kromě prohloubení obchodních vztahů obou zemí tak bylo dnešní fórum i přípravou na příští ročník MSV v Brně, kdy by se měla stát partnerskou zemí veletrhu právě Indie.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek