Česko jako cestovatelská destinace představena komunitě profesionálů v cestovním ruchu v USA

12. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česko jako cestovatelská destinace představena komunitě profesionálů v cestovním ruchu v USA Generální konzulát ČR v Los Angeles a kancelář Czechtourism v New Yorku ve spolupráci s globální networkingovou platformou Travel Massive uspořádali poslední dubnový týden propagační akce v San Franciscu a Los Angeles k podpoře incomingové turistiky do ČR s cílem zviditelnit české produkty, které jsou již v současnosti k dispozici na americkém trhu.

Akce byly realizovány v rámci projektů ekonomické diplomacie za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Akce dne 25. dubna 2017 se konala v prostorech stylové The Laundry San Francisco a přilákala přes 80 účastníků z řad cestovních kanceláří, bloggerů a novinářů. O dva dny později se v Los Angeles v jediné české galerii v USA – Knupp Gallery LA v prestižní umělecké Arts District orientující se na prodej českých uměleckých děl, uskutečnila akce pro 70 účastníků z jižní Kalifornie.

Akce v The Laundry San Francisco

Akce v The Laundry San Francisco

Na obou akcích zástupce CzechTourism Jiří Dužár prezentoval ČR jako perspektivní turistickou destinaci s cílem zviditelnit i oblasti mimo hlavní město Prahu, které již dnes patří mezi hlavní magnety pro zahraniční návštěvníky (v roce 2016 je USA 4. nejsilnější zdrojový trh zahraničních návštěvníků v ČR).

České pivo

České pivo

Marino Radačič z Generálního konzulátu ČR v Los Angeles představil vybrané české produkty, které jsou již dobře dostupné na americkém trhu – např. české pivo (Pilsner Urquell, Primátor, Lev, Czechvar (název v USA používaný pro Budějovický Budvar), Krušovice či Rebel a Praga, moravské víno Vinné Sklepy Lechovice, likéry Rudolf Jelínek a Becherovka, české sladkosti (medovník Marlenka) či koloběžky firmy Crussis, které jsou od minulého roku dováženy na kalifornský trh. Účastníci měli příležitost všechny uvedené potravinářské výrobky ochutnat, dozvědět se, kde přesně se dají koupit (kamenné obchody či online) a vyzkoušet si i jízdu na stylových koloběžkách.

Koloběžky Crussis

Koloběžky Crussis

Obě akce naplnily svůj účel a měly v komunitě Travel Massive velmi pozitivní ohlas, který v dlouhodobém horizontu přispěje k dalšímu zviditelněním českých produktů a ČR jako autentického místa pro aktivní trávení dovolené mezi profesionály v cestovním ruchu na západním pobřeží USA.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Los Angeles (Spojené státy americké). Autor: Marino Radačič, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek