Česko-německý výzkumný workshop k digitalizaci průmyslu (Průmysl 4.0) v Berlíně

13. 12. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česko-německý výzkumný workshop k digitalizaci průmyslu (Průmysl 4.0) v Berlíně Ve dnech 11. a 12. prosince se 2016 se v Berlíně uskutečnil 2. výzkumný workshop k Průmyslu 4.0 (Industrie 4.0). Akci, která vychází z česko-německé dohody o spolupráci na poli digitalizace průmyslu z r. 2015, uspořádalo spolkové ministerstvo pro vzdělání a vědu a zúčastnilo se jí 30 zástupců českých a německých univerzit a institut.

Program obsahově koordinovali Prof. V. Mařík (ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT) a Prof. W. Wahlser (ředitel Německého výzkumného centra pro umělou inteligenci, DFKI).

Vrchní ředitel spolkového ministerstva pro vzdělání a vědu Prof. D. Lukas a obchodní rada T. Ehler v úvodních vystoupeních vyzdvihnuli vysokou prioritu spolupráce ve výzkumu a vývoji obecně i v oblasti Průmyslu 4.0, dynamiku tohoto procesu a konkrétní výsledky – mj. teaming vědeckých pracovišť, společné projekty na úrovni EU, společná inovativní testovací laboratoř či připravovaný dotační program pro bilaterální projekty (program DELTA spravovaný Technologickou agenturou ČR).

Workshop byl hodnocen českými i německými účastníky velmi pozitivně – vedle výměny zkušeností a nových poznatků se podařilo mj. dohodnout další tři akce v příštím roce a podání společného projektu zaměřeného na multi-site production engineering.

Česko-německý výzkumný workshop k digitalizaci průmyslu (Průmysl 4.0) v Berlíně

Česko-německý výzkumný workshop k digitalizaci průmyslu (Průmysl 4.0) v Berlíně

Česko-německý výzkumný workshop k digitalizaci průmyslu v Berlíně - networking

Česko-německý výzkumný workshop k digitalizaci průmyslu v Berlíně – networking

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek