Česko-rakouské fórum obranného a bezpečnostního průmyslu ve Vídni sklidilo velký ohlas

12. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česko-rakouské fórum obranného a bezpečnostního průmyslu ve Vídni sklidilo velký ohlas V rámci projektů ekonomické diplomacie MZV se dne 11. října na Velvyslanectví ČR v Rakousku uskutečnilo Česko-rakouské fórum obranného a bezpečnostního průmyslu. Cílem projektu bylo nejen podpořit rozvíjející se spolupráci obou ministerstev obrany v oblasti nákupu vojenského materiálu a techniky, ale především propojit přední české a rakouské producenty.

Projekt byl realizován Obchodně-ekonomickým úsekem Velvyslanectví ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP), Rakouskou hospodářskou komorou (WKO) a Ministerstvem obrany ČR. K přípravě projektu vedlo Velvyslanectví ve Vídni přesvědčení, že ČR i Rakousko mají v sektoru obranného a bezpečnostního průmyslu nezpochybnitelné technologické know-how a zároveň značný potenciál pro užší spolupráci firem na 3. trzích. To se následně potvrdilo enormním zájmem firem z obou zemí o účast a o společná B2B setkání.

Po úvodním vystoupení velvyslance ČR v Rakousku Jana Sechtera na fóru vystoupil náměstek pro vyzbrojování a akvizice MO ČR D. Koštoval a vedoucí Sekce vyzbrojování a akvizic rakouského Ministerstva obrany a sportu gen. N. Huber. Oba představili priority svých resortů v oblasti nákupu vojenského materiálu a podpořili vzájemnou spolupráci. Následně prezident AOBP J. Hynek a šéf sekce bezpečnostního průmyslu WKO R. Marak stručně představili své zájmové asociace a členskou základnu.

Po této úvodní části následovaly krátké prezentace jednotlivých účastnických firem – 12 českých a 12 rakouských. Celou akci moderovala vedoucí Obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví, Ing. Martina Tauberová.

Akci završila matchmakingová akce s celkem 25 dopředu sjednanými B2B a networkingem účastníků. Bezprostřední hodnocení stran českých i rakouských firem bylo velmi kladné, firmy vysoce ocenily jak organizaci, tak především praktickou přínosnost akce na podporu jejich obchodních zájmů.

Přílohy ke stažení:

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Vídni (Rakousko). Autorka: Ing. Martina Tauberová, vedoucí Obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Rakousku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek