Česko-ukrajinské letecko-průmyslové fórum v Kyjevě

14. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česko-ukrajinské letecko-průmyslové fórum v Kyjevě  Dne 12. října 2016 se na mezinárodním výstavišti v Kyjevě v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnilo Česko–ukrajinské letecko–průmyslové fórum.

Fórum bylo zahájeno chargé d'affaires a.i. Zdeňkou Caisovou, v úvodní části vystoupil náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Vladimír Bärtl a náměstek generálního ředitele koncernu UkrOboronProm Denys Gurak. Nám. ministra V. Bärtl mj. vyzdvihl vysokou úroveň rozvoje leteckého průmyslu v ČR a velký potenciál pro přímou spolupráci s ukrajinskými partnery v tomto sektoru.

Spolupráce se může rozvíjet při výstavbě letišť, v legislativní oblasti, ve výzkumu a vývoji apod. Náměstek generálního ředitele Denys Gurak mj. zdůraznil význam fóra pro iniciování společných projektů v leteckém sektoru.

Fóra se zúčastnilo celkem 17 českých a ukrajinských společností a institucí z leteckého sektoru. Během první části fóra se prezentovala Asociace leteckých výrobců ČR, Moravský letecký klastr, Alucast, VZLÚ, PBS Velká Bíteš, Jihostroj, LOM Praha, UNIS, TC INTER-INFORMATICS, ATG. Z ukrajinské strany proběhly prezentace podniku ANTONOV, MOTOR SIČ, IVČENKO PROGRES, podniku FED, Podniku 410 civilního letectví, Volčanského podniku pro výrobu agregátů, výzkumné institutu UkrRIAT.

Ve druhé části fóra proběhly jednání B2B k navázání přímých kontaktů mezi českými a ukrajinskými partnery a k projednání návrhů na možnou výrobní spolupráci. Na závěr jednání bylo dohodnuto, že rozvoj spolupráce v sektoru letecké výroby bude koordinován na české straně Asociací leteckých výrobců ČR a na ukrajinské straně výzkumnou institutu UkrRIAT.

Příprava fóra probíhala v koordinaci s Asociací leteckých výrobců ČR, kanceláří CzechTrade v Kyjevě, ukrajinským výzkumným institutem leteckých technologií UkrRIAT a ukrajinským koncernem UkrOboronProm. Projekt se realizoval v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie za podpory Ministerstva zahraničí ČR a Ministerstva obrany ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina). Autor: František Trojáček, rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek