Česko zná tři nejnadějnější startupy roku 2015

23. 11. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Česko zná tři nejnadějnější startupy roku 2015 Tři nejlepší české startupy převzaly ocenění na závěr Summitu Týdne podnikání 2015. Vítězi hlasování odborné poroty se staly firmy TeskaLabs, Reservio a Virtubio. Už na jaře se chystá další událost na podporu podnikání – Týden inovací 2016.

Česko už není jen líhní webových aplikací, je také silné v technologiích, které mohou obstát v mezinárodním měřítku. To dokázalo TOP10 nejnadějnějších startup firem v Česku na Pitch Day Start it Up! 2015. Tři nejlepší pak převzali ocenění 19. 11. na závěr Summitu Týdne podnikání, největší událostí na podporu podnikání v ČR.

Nejvíce hlasů od mezinárodní jury získala společnost TeskaLabs, která zabezpečuje mobilní aplikace a jejich komunikaci s firemními systémy. Druhá skončila firma Reservio, vývojáři webové služby pro snadnou tvorbu rezervačního systému. Třetí pak společnost Virtubio, která tvoří nástroje simulující možné pracovní situace už během pohovoru.

Návštěvníci Summitu Týdne podnikání 2015 rozhodli o divácké ceně v pořadí Virtubio, Reservio, TeskaLabs. „Máme radost, že společnost Virtubio, kterou jsme vybrali jako Wild Card pro Start it Up! Pitch Day 2015, se probojovala do TOP 3,“ připomněla Martina Jakl, předsedkyně správní rady nadačního fondu Start it Up!

Tři nejlepší firmy dostaly ceny od Nadačního fondu Start It Up!, pořadatele Týdne podnikání 2015 European Leadership & Academic Institute (ELAI), společnosti HP a Nupharo. Návštěvníci Summitu Týdne podnikání 2015 ohodnotili TOP 3 diváckou cenou prostřednictvím aplikace Myia a vítěze diváckého hlasování ocenila společnost KPMG, coby silver partner Summitu.

„Startupy potřebují v Česku silnou podporu, protože sebevědomí pro rozjezd podnikání a ochota riskovat je to, co nás dělí od Západu. Proto jsme podpořili Týden podnikání a spouštíme program iKid, který má podnikatelského ducha povzbudit už na základních školách,“ řekl Petr Škoda, partner KPMG Česká republika.

Třetí úspěšný Týden podnikání sice skončil, ale další událost se chystá už na jaře. „Protože rozvoj podnikání a startupů jde ruku v ruce s inovacemi, tak jsme se v ELAI rozhodli již na jaře roku 2016 realizovat Týden inovací.

Je mi velkou ctí, že prvními patrony této události se stali Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Google a docent Martin Lukeš, proděkan pro vědu, výzkum a doktorské studium na Fakultě podnikohospodářské při VŠE,“ uvedl Lukáš Sedláček, výkonný ředitel ELAI.

„Inovace se snaží podporovat veškeré vyspělé státy světa, protože díky nim přichází na svět nové produkty a služby. Proto jsou důležité akce, během kterých jsou inovace diskutovány, podporovány a oceňovány,“ dodal docent Martin Lukeš.

Start it Up! Pitch Day 2015 na podnikohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické byl pro jury příjemným překvapením v úrovni a pestrosti projektů, které působí často i za hranicemi. Jindy zakladatelé využili Česko pro firmu na společném know-how se zahraničním partnerem.

„Jsem příjemně překvapená z vysoké úrovně startupů i z toho, že jsme viděli silné technologické projekty,“ dodala členka jury Ruth Cremerová, ředitelka investic německého fondu High-Tech Gründerfonds.

Profily třech nejnadějnějších českých startupů za rok 2015

  • TeskaLabs se zabývá zabezpečením mobilních aplikací a zajištěním jejich komunikace s firemními systémy. Dosud to byly oddělené světy, protože společnosti si dávaly záležet na tom, aby se k nim zvenčí nedalo dostat. Ale v době, kdy nabývá na síle Internet věcí a téměř každé zařízení od auta po ledničku umí komunikovat, se potenciál firemního IT mění. A TeskaLabs buduje bezpečné a šifrované vstupy zvenčí do firemní sítě a datových center.
  • Reservio nabízí univerzální webovou službu pro snadné vytvoření rezervačního systému. Je od počátku navrženo jako jednoduchá a uživatelsky příjemná aplikace přinášející byznysu i jejich zákazníkům všechny výhody webových technologií.
  • Virtubio je první nástroj v rámci náboru zaměstnanců, který využívá gamifikovanou simulaci v pracovních situacích. S tím představují novou generací nástrojů pro vytvoření profilu uchazečů s cílem přitáhnout, zaujmout a identifikovat talentovanou pracovní sílu v raném stadiu náborové procesu.

Redakčně upravená tisková zpráva instituce European Leadership & Academic Institute v.o.s.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek