Český cyber v americkém cloudu

10. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Český cyber v americkém cloudu Díky aktivitě Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu a s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí proběhla na začátku března 2017 návštěva pěti českých firem z oboru kybernetické bezpečnosti ve Washingtonu.

Česká ambasáda ve dnech 6. až 8. března 2017 připravila zajímavý program plný prezentací a osobních setkání s potenciálními obchodními partnery a americkými experty ze stejné oblasti. Firmy – Cyber Gym Europe, Aducid, Flowmon Networks, IT-CNS a Novicom – se setkaly se zkušenou konzultantkou Jody Westby z Global Cyber Risk, aby před přímými jednání v USA zjistily momentální situaci v oblasti kybernetické bezpečnosti a měly případně možnost si upravit svoje obchodní a technologické argumenty.

Následovalo setkání s velkou americkou obrannou firmou, která dodává americké a dalším vládám po celém světě bezpečnostní zařízení včetně těch elektronických. Výsledkem jednání bylo, že už za dva týdny k jedné z našich firem přijede zástupce této velké firmy, aby ohodnotil její kapacity a jednal o spolupráci.

V úterý byla hlavním bodem konference o kyberbezpečnosti, kterou pořádaly ambasády Česka, Polska, Maďarska a Slovenska s firmou Google. Kromě prezentace firem ze zemí V-4 proběhly s českou účastí dva odborné panely o mezinárodním srovnání přístupu různých zemí k této problematice a srovnání hlavních trendů mezi USA a střední Evropou. Hlavním vystupujícím byl bývalý starosta Rudy Giuliani, který v této oblasti radí novému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Jeho hlavní zprávou je, že neexistuje jedno správné řešení nebo technologie, která by reagovala na všechny hrozby.

Poslední den se české firmy představily partnerům z Fairfax County v severní části Virginie blízko hlavního města Washingtonu. V oblasti funguje přes 350 firem z oblasti kybernetické bezpečnosti, které pracují pro federální vládu nebo její agentury a se kterými by naše firmy chtěly spolupracovat.

Naše firmy také obdržely pozvánku na Cyber Tech konferenci 13. června v Tysons Corner, která je podobná jako stejnojmenná, ale známější konference v Izraeli. Na konec programu se firmy setkaly s experty z Palo Alto Networks a jejich oddělení Unit 42, které se zabývá analýzou bezpečnostních hrozeb na Internetu a poskytuje řešení velkému množství největších amerických firem z žebříčku Fortune 500. Palo Alto má firmu i v ČR a během setkání byly domluveny kontakty i s touto pobočkou.

„Zorganizovat podobný program je o hodně těžší než připravit účast na veletrhu nebo prezentaci na ambasádě,“ říká obchodní rada Tomáš Hart. „Přímým osobním jednáním se ale rychleji překonávají počáteční bariéry a zvyšuje se šance na další obchodní jednání a follow-up,“ vysvětluje Hart, proč i takové aktivity naše firmy v Americe přitahují.

Americký trh služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti je největší na světě a roste o 10–20 % ročně. Americkým firmám chybějí lidé, protože vysoké školy a univerzity nestačí produkovat dostatečné množství odborníků. Ještě minimálně několik let tak poptávka bude převyšovat nabídku.

TH - Fairfax

Tomáš Hart představil české firmy ve Fairfax County

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek