Český elektrobus do města projel vysokohorskou silnici v Rumunsku

4. 1. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Český elektrobus do města projel vysokohorskou silnici v Rumunsku Až do dvou tisíc metrů nad mořem se na jedno nabití vyšplhal městský elektrobus z české firmy SOR Libchavy. Rumunský dovozce Anadolu Automobil Rom jej testoval na slavné vysokohorské silnici Transfagarasan, která přechází nejvyšší rumunské pohoří Fagaraš. Firma se pomocí náročných zkoušek snaží přesvědčit zástupce měst, včetně Bukurešti, k nákupu stroje.

Elektrobus projel celou silnici DN7C spojující města Pitesti a Sibiu ve středním Rumunsku, jejíž součástí je i Transfagarasan. První 120kilometrový úsek plný serpentin k vysokohorskému jezeru Balea, ležícímu ve výšce 2034 metrů nad mořem u silničního přechodu přes Fagaraš, dorazil s baterií nabitou na 20 procent kapacity.

V tomto nejvyšším bodě cesty personál dobil baterii na 60 procent, přičemž po příjezdu do 79 kilometrů vzdáleného Sibiu v ní zbylo ještě 30 procent energie. „Trasa se ukázala jako poměrně obtížná, protože se tam pohybovaly vozy přepravující dříví, stejně jako řidiči, kteří si nelámali hlavy s rychlostními limity,“ napsal server Romania-Insider.com.

Český elektrobus se již podrobil měsíčnímu testování u bukurešťského dopravního podniku RATB. Po zdolání Transfagarasanu pak pokračovaly zkoušky také v Temešváru, Aradu a dalších městech na severozápadě země.

Nízkopodlažní elektrobus SOR EBN 10.5 ujede podle obsazenosti a náročnosti provozu na jedno nabití přibližně 110 až 160 kilometrů. Testovaná třídveřová verze má kapacitu 85 lidí, z toho 19 je míst k sezení.

Převzato z deníku E15.cz. Autor článku: David Vagaday.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek