Český pavilon na EXPO Astana 2017 navštívil ruský tým

22. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Na pozvání komisaře české účasti Jana Krse zavítala na „české území” na EXPO ruská delegace. Na setkání organizátorů pavilonů Česka a Ruska si obě strany vyměnily pracovní zkušenosti a dojmy z EXPO.

expo 2017 astana ceska restaurace ruska delegaceObzvláště si ruští hosté pochvalovali českou loveckou restauraci. Ta je trhákem českého pavilonu na EXPO. Česko je na výstavě jednou z mála zemí, která provozuje restauraci. Jako jediná pak má všechny licence a povolení. Je vybavená nejmodernějšími gastronomickými technologiemi českých výrobců.

Zájem o využití potenciálu světové výstavy EXPO v Kazachstánu vyjádřili také účastníci česko-ruské mezivládní hospodářské komise. Ta se koncem května uskutečnila v Moskvě, kde ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v rámci jednání domluvil návštěvu Denise Manturova české expozice na EXPO. Ministr Havlíček se také seznámí s ruskou expozicí, tu si prohlédne v rámci jedné ze svých plánovanýchoficiálních návštěv na EXPO.  Češi zhlédnou na oplátku ruskou expozici.

Anna Uljačenková

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek