Český pavilon na EXPO Astana 2017 navštívila velvyslankyně ČR v Kazachstánu

15. 6. 2017 | Zdroj: CzechTrade

Dne 14. června na pozvání komisaře české účasti Jana Krse navštívila český pavilon mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně České republiky v Kazachstánu paní Eliška Žigová.

eliska zigova velvyslankyne v kazachstanuVelvyslankyni doprovázel její zástupce Ladislav Steinhübel a obchodní rada Luboš Joza. Přítomen byl rovněž náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Jiří Koliba, který je v Astaně na mezinárodní konferenci o energetice, konané při příležitosti EXPO Astana 2017.

Komisař Jan Krs provedl návštěvu pavilonem a poskytl informaci k jednotlivým exponátům. Představitelé zastupitelského úřadu vysoce hodnotili úroveň expozice i servis, který návštěvníkům český pavilon na EXPO poskytuje. Velvyslankyně zdůraznila, že vedle atraktivnosti exponátů pro veřejnost si zde přijdou na své také odborníci z řad návštěvníků.

Na závěr návštěvy se velvyslankyně Eliška Žigová zapsala do pamětní knihy expozice. Ve svém zápise ocenila práci všech, kteří se na vybudování českého pavilonu podíleli.

Specializovaná výstava EXPO 2017 se koná od 10. června do 10. září 2017 v hlavním městě Kazachstánu - Astaně. Hlavním tématem expozice je „Energie budoucnosti" s podtématy „Snižování emisí", „Energetická účinnost" a „Energie pro všechny".

Účast České republiky je koncipována tak, aby v rámci pravidel výstavy maximálně podpořila aktivity firem a podnikatelů se zájmem o obchodní spolupráci s Kazachstánem a okolními zeměmi. V hlavní expozici i ostatních částech pavilonu ČR se proto návštěvníkům představují špičkové české technologie a produkty nejen z oblasti energetiky. V průběhu výstavy dále probíhají odborně zaměřené semináře, prezentace a workshopy připravené ve spolupráci s proexportními institucemi, podnikatelskými reprezentacemi, oborovými asociacemi i jednotlivými firmami.

Tyto akce seznamují zahraniční podnikatele, novináře a zástupce státní správy s českými řešeními ve vybraných oblastech energetiky, kde ČR dosahuje světové úrovně. Pavilon ČR a jeho konferenční prostory mohou využít také jednotlivé firmy či jiné subjekty k uspořádání vlastních akcí a pracovních setkání.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek