Český stánek na HOSPITAL EXPO v Indonésii

21. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Český stánek na HOSPITAL EXPO v Indonésii Ministerstvo zahraničních věcí České republiky schválilo pro rok 2017 v rámci programu na podporu ekonomické diplomacie finanční příspěvek na podporu účasti českých firem na největším zdravotnickém veletrhu v Indonésii.

V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie zajistí Velvyslanectví v Jakartě společný stánek na veletrhu, kde se budou moci zúčastněné firmy prezentovat. Pro misi zúčastněných českých firem, formálně vedenou představitelem MZV ČR, bude připraven i další doprovodný program umožňující získání potřebných kontaktů jak v soukromé, tak i veřejné sféře. 

Zastupitelský úřad v Jakartě vyzývá všechny české firmy, které by měly zájem o účast na uvedeném projektu, aby kontaktovaly úřad na e-mailovou adresu commerce_jakarta@mzv.cz. Kontaktní osobou na úřadě je obchodní rada Jakub Černý.

Indonésie je země jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik regionu a životní úroveň jejích více než 250 milionů obyvatel stoupá. Spolu s těmito trendy rostou i požadavky na zdravotní péči a je tak přirozeně akcentován i růst zdravotnického sektoru, jehož úroveň, respektive zejména kapacity jsou nedostatečné a neodpovídající potřebám. Rozvoj zdravotnictví je jednou ze zásadních priorit vlády a sektor prochází v posledních letech výrazným růstem.

Počty zcela nových nemocnic, které mají v Indonésii vzniknout, se pohybují v řádech stovek v průběhu příštích pěti let. Všechna tato zařízení bude nutné v počáteční fázi vybavit a dále zásobovat jejich další běžný chod jak léčivy, tak i zdravotnickou technikou a materiálem. Přitom platí, že téměř 80 % veškerého zdravotnického a laboratorního zařízení používaného v Indonésii pochází z dovozu. To vše představuje velkou obchodní příležitost, o kterou je ale třeba se patřičně přihlásit.

Účast na veletrhu HOSPITAL EXPO takovou možnost bezpochyby poskytuje, coby největší setkání profesionálů na relevantním trhu. Některé české firmy jsou již na místním trhu etablovány a některé z nich se pravidelně tohoto veletrhu účastní. Participace a představení se na veletrhu je samozřejmě dobrou příležitostí pro oslovení trhu.

Ze zkušenosti se však ukazuje, že neméně důležité pro úspěch v jakémkoli oboru, je v této zemi nalezení správného místního partnera, popřípadě samozřejmě více partnerů, kteří usnadní a řadě případů i vůbec umožní vstup na místní trh. Na okraj veletrhu tak počítá projekt i s dalšími aktivitami v oblasti networkingu a poznávání místních specifik.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Jakartě (Indonésie). Autor: Jakub Černý, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek