Český stánek na australském strojírenském veletrhu v Melbourne

15. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Český stánek na australském strojírenském veletrhu v Melbourne V rámci největšího australského průmyslového veletrhu National Manufacturing Week/Austech se ve dnech 9. až 12. května 2017 představily v Melbourne na společném stánku ČR čtyři české strojírenské firmy. Účast českých firem byla možná i díky příspěvku Ministerstva zahraničních věcí ČR a agentury CzechTrade v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie.

České vystavovatele přivítal v Melbourne velvyslanec České republiky v Austrálii pan Martin Pohl. Po celou dobu veletrhu byli českým firmám k dispozici také ekonomický diplomat Generálního konzulátu v Sydney paní Michaela Jeřábková a ředitel zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Sydney pan Vojtěch Helikar. 

Veletrhy National Manufacturing Week a Austech jsou největší strojírenskou událostí v celé Oceánii a české firmy tak měly unikátní možnost oslovovat zástupce firem s rozhodujícími pravomocemi v australském zpracovatelském průmyslu.

Na veletrh se přišlo podívat více než 10 000 návštěvníků a prezentovalo se na 350 společností. Jednalo se tak o jedinečnou příležitost pro načerpání inspirace, propagaci výrobků a navázání kontaktů s distributory, obchodními partnery a zákazníky. Na stánku České republiky se v letošním roce představily firmy:

  • BOMAR spol. s.r.o. – výrobce vysoce kvalitních pásových pil, dopravníků materiálu, délkových dorazů a podavačů, který byl na veletrhu zastoupen australským distributorem Haco Pty Ltd
  • Č.V. PROTOTYP s.r.o – společnost, která poskytuje obrábění, svařování, opravy a renovace strojních součástí a zařízení se zaměřením na vysoce specializované součásti a nestandardní díly
  • FERMAT CZ s.r.o. – dodavatel nových i použitých strojů s dlouholetou tradicí výroby horizontálních vyvrtávaček, fréz a brousících strojů
  • Thermacut group – poskytovatel technologií pro plazmové řezání a plazmové svařování, který byl na veletrhu reprezentován svým australským distributorem Abicor Binzel

České strojírenství má v Austrálii dobré jméno, což napomohlo firmám při jednání s potenciálními obchodními partnery. Zástupci českých firem si tak z veletrhu odvezli řadu kontaktů, se kterými budou jednat o možné budoucí spolupráci.

V rámci veletrhu proběhla také celá řada doprovodných programů, B2B schůzek, seminářů a konferencí (např. seminář „Průmysl 4.0 – Příprava na další průmyslovou revoluci“). Na okraj veletrhu zorganizovali GK Sydney a CT Sydney networking s českou podnikatelskou komunitou v Melbourne a schůzku českých vystavovatelů s představitelem Česko-australské obchodní komory v Melbourne.

Představitelé firmy ČV Prototyp pan Vojtěch Černák a paní Eva Černáková reprezentovali Českou republiku v zahraniční nejen v oblasti průmyslu a obchodu, ale také v oblasti sportu. Z prestižních World Masters Games si z Nového Zélandu v dvojskifu a skifu přivezli tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sydney (Austrálie). Autorka: Mgr. Michaela Jeřábková, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek