Český týden na ruském webu o mlékárenství

20. 3. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 20.03.2017

200512628-web.jpg

Ruský zemědělský web zaměřený na mlékárenství „DairyNews“ (Novosti molochnovo rynka) ve spolupráci se zemědělskou diplomatkou uspořádal v týdnu od 25. února 2017 tzv. Český týden. V rámci tohoto projektu byly publikovány rozhovory s předními českými odborníky z oblasti zemědělství a mlékárenství.

 

Během českého týdne měli ruští čtenáři možnost přečíst si rozhovory se zemědělskou diplomatkou v Moskvě N. Hruškovou, prezidentem Potravinářské komory ČR M. Tomanem, předsedou Svazu českého strakatého skotu a zároveň prezidentem Světové federace strakatého skotu (WSFF) J. Kučerou a dále s několika málo zástupci českých firem. Např. s ředitelem firmy Genoservice Corp. L. Grussmannem, představitelem firmy Brazzale Moravia R. Brazzalem a také regionálním představitelem Obchodně-průmyslové komory Ruska V. Mikojanem.

 

Rozhovory se zaměřovaly na nejrůznější aspekty produkce a zpracování mléka v ČR, úspěšné příklady spolupráce s Ruskem, stav mlékárenského sektoru v EU (po zrušení mléčných kvót a zavedení ruského embarga) a další související otázky. Nejpopulárnější z článků měly celkovou návštěvnost okolo 2500 čtenářů.

 

I přes přetrvávající zákaz dovozu mléčných výrobků a dalších potravin ze zemí EU do Ruska, se evropské firmy snaží udržovat povědomí o své produkci. Prezentace v rámci Českého týdne na webu DairyNews tak byla ideální příležitostí pro zviditelnění aktivit českých firem.

 

Všechny články jsou k dispozici na webu: http://www.dairynews.ru/news/nedelya_chekhii/

 

Nikola Hrušková, zemědělský diplomat, Velvyslanectví ČR v Moskvě

Tisknout Vaše hodnocení: