Český úspěch na veletrhu Commonwealth Bank AgQuip Field Days 2015, největší přehlídce zemědělské techniky v Austrálii

28. 8. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 28.08.2015

LogoMinulý týden měla Česká republika svou první oficiální českou expozici na zemědělském veletrhu AgQuip 2015. Commonwealth Bank of Australia AgQuip Field Days je největší výstavou zaměřenou na zemědělství a je jednou z největších takových akcí na světě. Tato třídenní akce se koná jednou ročně v srpnu v Gunnedah v Novém Jižním Walesu, v srdci jedné z nejúrodnějších zemědělských oblastí v Austrálii. Představilo se přibližně 3000 firem vystavující zemědělské produkty a služby a veletrh navštívilo přes 100.000 návštěvníků, kteří se tak navzájem měli možnost setkat se zástupci firem a potenciálními kupci a distributory. Zastoupení CzechTrade v Sydney na tomto veletrhu, v rámci české národní expozice, hostilo na šest českých firem, o které se zajímalo  mnoho potenciálních obchodních partnerů, agentů a obchodních zástupců.

Účast českých zemědělských firem byla velkým úspěchem a většina z nich měla možnost navázat důležité obchodní kontakty, anebo dokonce našla místního distributora.

Mezi českými firmami se představila společnost Mitas, druhý největší evropský výrobce mimosilničních pneumatik, v zastoupení pana Milana Šindeláře, obchodního ředitele Mitas International. Společnost úspěšně expanduje do Austrálie a aktuálně se chystá v Austrálii koupit místního distributora Mityre Australia Pty Ltd, se kterým úspěšně spolupracuje již od roku 2001 a nyní plánuje otevřít prodejní kancelář. V rámci akvizice se firma Mitas snaží o zvýšení podílu na trhu, zlepšení logistiky, marketingu a zákaznického servisu. Smlouva vejde v platnost ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015.

SMS CZ je inženýrská, výrobní a dodavatelská firma působící v oblasti životního prostředí a zemědělských strojů a zařízení. Společnost již dováží na Nový Zéland a několik let už úspěšně spolupracuje s významným dovozcem a distributorem zemědělských strojů na místním trhu.

Také další české firmy prezentovaly své výrobky. BRM Aero je výrobce ultralehkých a lehkých sportovních letadel. Skutečným trhákem na českém pavilonu byl ultralehký letoun BRISTELL, který zde byl vystaven. Jednalo se o jednu z největších atrakcí veletrhu a australský distributor českých BRM Aero ultralehkých letounů v Austrálii, Aviation Anderson byl na veletrhu osloven několika vážnými zájemci.

Dominant CZ  se zabývá šlechtěním nosného typu slepic a prodejem jednodenních kuřat. Vyvážejí již do zemí, jako je Kanada, Německo, Bangladéš, Angola, Egypt, či Mexiko. Také tato firma měla úspěch a příležitost setkat se s několika potenciálními distributory.

Solbien je výrobcem ekologických technologií na zpracování odpadů a má již obchodní zastoupení v Nové Kaledonii. Účast na veletrhu firmě má pomoci rozšířit svoji obchodní působnost v Austrálii.

Další českou vystavující firmou byl Farmet zabývající se vývojem, výrobou, prodejem a servisem zemědělských strojů na zpracování půdy a setí a technologií na zpracování olejnin, rostlinných olejů a výrobu krmiv.

AgQuip Field Days 2015 a CzechTrade Sydney s Českou národní expozicí byl skvělou příležitost k navázání nových obchodních kontaktů. Veletrh nabídl jedinečnou příležitost pro dodavatele zemědělské techniky, zařízení, technologií a služeb předvést své inovativní a mezinárodně uznávané produkty distributorům a obchodním zástupcům.

CzechTrade Sydney děkuje zástupcům českých firem za účast a tímto zve na veletrh The Commonwealth Bank of Australia AgQuip Field Days 2016!

Česká expozice v regionálním deníku Norther Daily Leader.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: